reklama

Bezpečný přechod pro chodce bude u dopravního hřiště

21. 9. 2017
Na jaře schválila rada města, v souladu s investičním plánem roku 2017, zadávací řízení „Zvýšení bezpečnosti dopravy v Liberci - 7 lokalit“ a první vlna realizací začne v podzimních měsících. Stavební úpravy za účelem zvýšení bezpečnosti chodců odstartuje přechod pro chodce u Dětského dopravního hřiště na ulici Zhořelecká a na křižovatce ulic Zhořelecká x Krajinská x Ostřížová.
Bezpečný přechod pro chodce bude u dopravního hřiště
Ilustrační foto

Akce se uskuteční z valné většiny díky dotacím z Evropské unie v návaznosti na Integrovaný regionální operační program. Celková investice do projektu zvýšení bezpečnosti v sedmi libereckých lokalitách přesahuje 36 milionů korun.

Lokality zamýšlených úprav byly vybírány s ohledem na sčítání dopravy 2010. Například ulice Zhořelecká vykazovala již tehdy průjezd 8 tisíc vozidel za 24 hodin. Důležitým faktorem je okolní občanská vybavenost a kdo vlastně bude přechod využívat. Blízkost Jedličkova ústavu, pensionu seniorů, Dětského dopravního hřiště a fotbalového stadionu vybízí ke stavbě bezpečného přechodu,“ uvádí k situaci David Novotný, vedoucí odboru správy veřejného majetku Magistrátu města Liberce.

Dotčené komunikace zaznamenají úpravy v celkové délce 182 m, a to formou rozšíření chodníků, vysazení nástupních ploch z chodníku na přechod kvůli větší viditelnosti, zábradlí nebo nasvícení přechodů. Akce proběhne podle vyhlášky o bezbariérovém užívání staveb a přispěje k bezpečnému pohybu osob s omezenou schopností pohybu a orientace.

Naši klienti se v současné době obtížně dostávají na zastávky autobusů do centra města, protože musí přejít frekventovanou silnici. Na vše totiž potřebují více prostoru i času, určitě nám nové přechody usnadní přístup a celkově budou pro spádovou oblast přínosem pro všechny,“ dodává ředitel Jedličkova ústavu Vladimír Ptáček.

Stejně se ke stavebním plánům města Liberce staví FC Slovan. „Počet fanoušků na zápasech se někdy vyšplhá až k deseti tisícům, jako třeba se Spartou. Bezpečnosti se samozřejmě věnujeme v rámci stadionu i okolí. Proto vítáme, že pro naše fandy bude bezpečná i cesta za sportem,“ uvádí Lukáš Váňa ze Slovanu.

Mezi další místa, kterých se řízení bude týkat, patří ulice Horská, Žižkovo náměstí, Kubelíkova, Uralská, Průmyslová, Husova - Hrubínova – Svobody, Kunratická, Horákové - Čechova - U Potůčku. K posunu termínu realizace těchto lokalit dochází s ohledem na odřeknutí zhotovitelů z důvodu jejich nedostačující pracovní kapacity.

Stavební úpravy komunikací vždy doprovází dočasná omezení provozu i komfortu pěších. Naši spoluobčané jsou někdy rozladěni, proto bychom rádi o těchto omezeních, pokud jsou v naší kompetenci, v předstihu a dostatečně informovali. Většina rozkopaných libereckých ulic tohoto léta totiž nebyla v gesci magistrátu města, přesto věřím, že určité obstrukce dopravy nakonec všem přinesou užitek a hlavně bezpečný provoz,“ vysvětluje náměstek primátora pro technickou správu majetku městaTomáš Kysela.

MML/Jana Kodymová
fotbal
21. 7. 2018 19:05 Fotbalová liga: Liberec - Karviná 1:0 (85. Pázler). Vítězný debut v české nejvyšší soutěži prožil slovenský trenér Liberce Zsolt Hornyák.
galerie
21. 7. 2018 15:05 Liberecká galerie opět láká na výstavu Karouška. V roce 2015 prezentovala díla sochaře Valeriana, nyní má v expozici obrazy jeho bratra Ladislava.
stacionář
21. 7. 2018 13:05 Turnov vybuduje příští rok nové zázemí denního stacionáře pro děti s těžkým kombinovaným postižením a autisty. Jde o investici za bezmála 14 mil. Kč.
single
21. 7. 2018 06:44 V České Lípě je nová singltreková stezka v příměstském lese na Špičáku. Tři kilometry dlouhá trasa je určena cyklistům všech věkových kategorií.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
červenec
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).