reklama

Bezpečný přechod pro chodce bude u dopravního hřiště

21. 9. 2017
Na jaře schválila rada města, v souladu s investičním plánem roku 2017, zadávací řízení „Zvýšení bezpečnosti dopravy v Liberci - 7 lokalit“ a první vlna realizací začne v podzimních měsících. Stavební úpravy za účelem zvýšení bezpečnosti chodců odstartuje přechod pro chodce u Dětského dopravního hřiště na ulici Zhořelecká a na křižovatce ulic Zhořelecká x Krajinská x Ostřížová.
Bezpečný přechod pro chodce bude u dopravního hřiště
Ilustrační foto

Akce se uskuteční z valné většiny díky dotacím z Evropské unie v návaznosti na Integrovaný regionální operační program. Celková investice do projektu zvýšení bezpečnosti v sedmi libereckých lokalitách přesahuje 36 milionů korun.

Lokality zamýšlených úprav byly vybírány s ohledem na sčítání dopravy 2010. Například ulice Zhořelecká vykazovala již tehdy průjezd 8 tisíc vozidel za 24 hodin. Důležitým faktorem je okolní občanská vybavenost a kdo vlastně bude přechod využívat. Blízkost Jedličkova ústavu, pensionu seniorů, Dětského dopravního hřiště a fotbalového stadionu vybízí ke stavbě bezpečného přechodu,“ uvádí k situaci David Novotný, vedoucí odboru správy veřejného majetku Magistrátu města Liberce.

Dotčené komunikace zaznamenají úpravy v celkové délce 182 m, a to formou rozšíření chodníků, vysazení nástupních ploch z chodníku na přechod kvůli větší viditelnosti, zábradlí nebo nasvícení přechodů. Akce proběhne podle vyhlášky o bezbariérovém užívání staveb a přispěje k bezpečnému pohybu osob s omezenou schopností pohybu a orientace.

Naši klienti se v současné době obtížně dostávají na zastávky autobusů do centra města, protože musí přejít frekventovanou silnici. Na vše totiž potřebují více prostoru i času, určitě nám nové přechody usnadní přístup a celkově budou pro spádovou oblast přínosem pro všechny,“ dodává ředitel Jedličkova ústavu Vladimír Ptáček.

Stejně se ke stavebním plánům města Liberce staví FC Slovan. „Počet fanoušků na zápasech se někdy vyšplhá až k deseti tisícům, jako třeba se Spartou. Bezpečnosti se samozřejmě věnujeme v rámci stadionu i okolí. Proto vítáme, že pro naše fandy bude bezpečná i cesta za sportem,“ uvádí Lukáš Váňa ze Slovanu.

Mezi další místa, kterých se řízení bude týkat, patří ulice Horská, Žižkovo náměstí, Kubelíkova, Uralská, Průmyslová, Husova - Hrubínova – Svobody, Kunratická, Horákové - Čechova - U Potůčku. K posunu termínu realizace těchto lokalit dochází s ohledem na odřeknutí zhotovitelů z důvodu jejich nedostačující pracovní kapacity.

Stavební úpravy komunikací vždy doprovází dočasná omezení provozu i komfortu pěších. Naši spoluobčané jsou někdy rozladěni, proto bychom rádi o těchto omezeních, pokud jsou v naší kompetenci, v předstihu a dostatečně informovali. Většina rozkopaných libereckých ulic tohoto léta totiž nebyla v gesci magistrátu města, přesto věřím, že určité obstrukce dopravy nakonec všem přinesou užitek a hlavně bezpečný provoz,“ vysvětluje náměstek primátora pro technickou správu majetku městaTomáš Kysela.

MML/Jana Kodymová
výluka
15. 2. 2019 17:15 V sobotu 16.2. od 07:00 do 17:00 hod. bude výluka na lince č. 11 v úseku Vratislavice – Jablonec. Výstupní a nástupní zastávka v Jablonci n. N. bude. na kolejích v ulici Budovatelů.
grip
15. 2. 2019 15:09 V Libereckém kraji pokračuje chřipková epidemie. Za poslední týden výrazně stoupla nemocnost na Semilsku, v dalších částech kraje mírně poklesla.
varna
15. 2. 2019 13:17 Policie zadržela dva z hlavních dodavatelů pervitinu na Semilsku. Obvinila muže ve věku 27 a 29 let. Při zásahu zajistila tři varny pervitinu.
tul
15. 2. 2019 11:35 Technická univerzita v Liberci nabízí nový bakalářský obor Mechatronika. Na rozdíl od jiných oborů bude součástí i praxe v průmyslových podnicích.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
únor
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).