reklama
Genus plus
Dnes je: Sobota 17. listopad 2018
Svátek má: Den boje studentů za svobodu a demokracii - 1989, Mahulena

Bezpečný přechod pro chodce bude u dopravního hřiště

21. 9. 2017
Na jaře schválila rada města, v souladu s investičním plánem roku 2017, zadávací řízení „Zvýšení bezpečnosti dopravy v Liberci - 7 lokalit“ a první vlna realizací začne v podzimních měsících. Stavební úpravy za účelem zvýšení bezpečnosti chodců odstartuje přechod pro chodce u Dětského dopravního hřiště na ulici Zhořelecká a na křižovatce ulic Zhořelecká x Krajinská x Ostřížová.
Bezpečný přechod pro chodce bude u dopravního hřiště
Ilustrační foto

Akce se uskuteční z valné většiny díky dotacím z Evropské unie v návaznosti na Integrovaný regionální operační program. Celková investice do projektu zvýšení bezpečnosti v sedmi libereckých lokalitách přesahuje 36 milionů korun.

Lokality zamýšlených úprav byly vybírány s ohledem na sčítání dopravy 2010. Například ulice Zhořelecká vykazovala již tehdy průjezd 8 tisíc vozidel za 24 hodin. Důležitým faktorem je okolní občanská vybavenost a kdo vlastně bude přechod využívat. Blízkost Jedličkova ústavu, pensionu seniorů, Dětského dopravního hřiště a fotbalového stadionu vybízí ke stavbě bezpečného přechodu,“ uvádí k situaci David Novotný, vedoucí odboru správy veřejného majetku Magistrátu města Liberce.

Dotčené komunikace zaznamenají úpravy v celkové délce 182 m, a to formou rozšíření chodníků, vysazení nástupních ploch z chodníku na přechod kvůli větší viditelnosti, zábradlí nebo nasvícení přechodů. Akce proběhne podle vyhlášky o bezbariérovém užívání staveb a přispěje k bezpečnému pohybu osob s omezenou schopností pohybu a orientace.

Naši klienti se v současné době obtížně dostávají na zastávky autobusů do centra města, protože musí přejít frekventovanou silnici. Na vše totiž potřebují více prostoru i času, určitě nám nové přechody usnadní přístup a celkově budou pro spádovou oblast přínosem pro všechny,“ dodává ředitel Jedličkova ústavu Vladimír Ptáček.

Stejně se ke stavebním plánům města Liberce staví FC Slovan. „Počet fanoušků na zápasech se někdy vyšplhá až k deseti tisícům, jako třeba se Spartou. Bezpečnosti se samozřejmě věnujeme v rámci stadionu i okolí. Proto vítáme, že pro naše fandy bude bezpečná i cesta za sportem,“ uvádí Lukáš Váňa ze Slovanu.

Mezi další místa, kterých se řízení bude týkat, patří ulice Horská, Žižkovo náměstí, Kubelíkova, Uralská, Průmyslová, Husova - Hrubínova – Svobody, Kunratická, Horákové - Čechova - U Potůčku. K posunu termínu realizace těchto lokalit dochází s ohledem na odřeknutí zhotovitelů z důvodu jejich nedostačující pracovní kapacity.

Stavební úpravy komunikací vždy doprovází dočasná omezení provozu i komfortu pěších. Naši spoluobčané jsou někdy rozladěni, proto bychom rádi o těchto omezeních, pokud jsou v naší kompetenci, v předstihu a dostatečně informovali. Většina rozkopaných libereckých ulic tohoto léta totiž nebyla v gesci magistrátu města, přesto věřím, že určité obstrukce dopravy nakonec všem přinesou užitek a hlavně bezpečný provoz,“ vysvětluje náměstek primátora pro technickou správu majetku městaTomáš Kysela.

MML/Jana Kodymová
advent
17. 11. 2018 12:02 Do období adventu na venkově na začátku 19. století přenese návštěvníky expozice na Dlaskově statku u Turnova. Přiblíží málo známé obyčeje.
rozhledna
17. 11. 2018 10:05 Liberecká čtvrt Vratislavice n. N. má na Císařském kameni opět rozhlednu. Původní dřevěnou konstrukci nechala radnice zbourat a nahradila ji ocelovou. Více ZDE.
sněhurka
17. 11. 2018 07:05 Dnes se v Home Credit Areně odehraje muzikál Sněhurka na ledě. Pohádkový příběh na ledě se vyznačuje kouzelnou atmosférou a živou hudbou. Začátek je v 17 hodin.
listopad
17. 11. 2018 07:00 Při příležitosti Dne boje za svobodu a demokracii pořádá Město Liberec a TUL dnes od 10:00 hodin vzpomínkové shromáždění u Památníku obětem komunismu v Jablonecké ulici.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
listopad
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).