reklama
Informační servis
Chcete mít doma malého Tygra? Přijďte se svým dítětem na Týden hokeje!
18. 9. 2018 V sobotu 22. září od 12:30 budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou. Bílí Tygři Liberec ve spolupráci s Českým hokejem pořádají ve Svijanské aréně akci v rámci Týdne hokeje.
Díky dotaci od města slouží turistům nové turistické mapy
18. 9. 2018 Díky účelové dotaci od statutárního města Liberce instalovali značkaři Klubu českých turistů dvě nové turistické mapy v lokalitě Lidové Sady a Česká Chalupa. Turistická vybavenost je pro rozvoj cestovního ruchu velice důležitá. Proto Odbor cestovního ruchu, kultury a sportu libereckého magistrátu spolupracuje s Klubem českých turistů na každoročním plánu oprav pro katastr města Liberce.
Výstava v jablonecké svaté Anně je prodloužena do 29. září
18. 9. 2018 Pozitivních ohlasů veřejnosti i odborných kruhů se dočkala výstava Z Jizerských hor do Českého ráje. Pořadatelé se ji proto rozhodli prodloužit, a navštívit ji tak můžete ještě do 29. září. Uvidíte zde výběr děl velkých výtvarných osobností regionu. Vstup zůstává zdarma.
Spolek Cyklisté Liberecka zvou na cyklojízdu Libercem na kole
18. 9. 2018 Ve čtvrtek 20. září pořádá spolek Cyklisté Liberecka cyklojízdu Libercem na podporu cyklistické dopravy. Připojit se můžete v 17 hodin a 5 minut u radnice v Liberci na prostranství mezi nám. Dr. E. Beneše a OD Plaza. „Cyklojízda není závodem, ale společenskou událostí, propagující kolo, jako jeden z dopravních prostředků. Je určena všem lidem, kteří občas sednou na kolo a zvládnou volným tempem ujet 8 kilometrů. Účastníci se nemusí nikde registrovat,...
Semily odkoupí pozemky pod Riegrovou a Kamenického stezkou
18. 9. 2018 Lesy, kterými prochází část Riegrovy a Kamenického stezky, se stanou majetkem města Semily. Rozhodli o tom na doporučení radních na svém jednání zastupitelé města Semily. Jednání o možném odkoupení pozemků, které v restituci získala Římskokatolická církev, probíhala na mnoha úrovních od roku 2016.
Policisté zachránili život muži, který chtěl spáchat sebevraždu
18. 9. 2018 V neděli 16. září 2018 krátce po čtvrt na jedenáct večer přijali liberečtí policisté na linku tísňového volání 158 oznámení, že se na vlakovém nádraží v Liberci, ulici Nákladní nachází uvnitř příjezdové haly na zábradlí oběšený muž. Operační důstojník neprodleně na místo vyslal policejní hlídku z obvodního oddělení Liberec - Vápenka.
Jablonecké podzimní slavnosti navštíví německý Schuhplattler
18. 9. 2018 Je potěšitelné, že městské festivaly spřátelených měst nenavštěvují pouze oficiální delegace, ale aktivně se jich účastní i různé spolky a nezávislí občané. Letos tak jablonecké Podzimní slavnosti navštíví i autobusový zájezd z německého Kaufbeurenu, našeho partnerského města.
Liberecký Kašpar chystá benefici, tašky pomohou lidem bez práce
18. 9. 2018 Benefiční akci na podporu lidí, kteří obtížně hledají práci, připravuje na listopad liberecké centrum Kašpar. Už nyní pro ni začalo získávat tašky, které lidé vlastnoručně ušijí. Kampaň nazvanou Ušij tašku, zaměstnej člověka, pořádá Kašpar popáté, řekla koordinátorka benefice Petra Hottmarová.
Muž zastřelený před mnichovskou dohodou má v Hrádku n.N. pomník
18. 9. 2018 V Hrádku nad Nisou na Liberecku odhalili pomník Rudolfu Zárybnickému. Jde o jeden z tragických příběhů, které se odehrály v pohraničí před podepsáním mnichovské dohody v roce 1938. Zárybnický byl 16. září postřelen a o den později zemřel v liberecké nemocnici, řekl ČTK Ivan Rous ze Severočeského muzea.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
A ta cisterna označená "Pitná voda" patří komu? Nechtěl bych se dožít...
V článku vedle čtu, že se ve Svijanech rozjíždějí plechovky, proč...
Kdo by chodil do hospody, aby tam stál před hospodou a nechal na sebe...
nevypadá úplně normálně, ale to se vědělo i bez jeho knáky a...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
září
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).