reklama
Informační servis
Hasičští lezci cvičili ve skalních a jeskynních terénech
29. 6. 2017 V polovině června proběhla společná odborná příprava hasičů specialistů pro práci ve výšce a nad volnou hloubkou Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje. Odborné přípravy, která byla rozdělená do tří částí a dvou dnů, se zúčastnilo lezecké družstvo...
Liberecký kraj udělil titul mistr tradiční rukodělné výroby
28. 6. 2017 Liberecký kraj letos opět udělil titul mistra tradiční rukodělné výroby. Dekret obdrželi dva pečlivě vybraní zástupci ovládající stará řemesla, která jsou v současnosti na ústupu, nebo hrozí jejich zánik. Vyhlášení šestého ročníku ocenění letos proběhlo koncem května v rámci Staročeských řemeslnických trhů v Turnově, v rámci kterých krajská radní pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu Květa Vinklátová předala cenu...
ZOO Liberec opět odmění žáky za povedené vysvědčení
28. 6. 2017 Jako již tradičně, i na konci tohoto školního roku nabízí liberecká zoologická zahrada úspěšným žákům odměnu v podobě bezplatného vstupu do zoo. Akce se týká všech žáků a studentů základních a středních škol, kterým se na aktuálním vysvědčení neobjeví horší známky, než jsou jedničky a dvojky. Toto vysvědčení či jeho kopii je nutné přinést do zoo a ukázat při vstupu na hlavní pokladně.
Nemocnice v České Lípě chystá nový parkovací systém v areálu
28. 6. 2017 „Hlavním naším cílem je vytvořit fungující systém parkování tak, aby co nejlépe sloužil našim pacientům, návštěvníkům nemocnice, ale i zaměstnancům,“ komentuje předseda představenstva českolipské nemocnice Ing. Pavel Marek. Představenstvo již záměr vybudování nových parkovacích ploch a rovněž následné zřízení komplexního parkovacího systému schválilo.
Policisté pátrají po řidiči, který odjel s tankovací pistolí v nádrži
28. 6. 2017 Policisté dopravního inspektorátu v Liberci hledají řidiče tmavého vozu, který poškodil stojan na benzinové čerpací stanici kontakt v Liberci a tuto skutečnost neoznámil. Způsobil škodu za patnáct tisíc korun. Událost se stala v pondělí 26. června 2017 v 8:45 hodin ráno.
Jízdní řády v liberecké MHD v létě doznají několika změn
28. 6. 2017 Jízdní řády MHD v Liberci dopravní podnik na letní prázdniny tradičně upraví. Změny se dotknou zejména spojů, které využívají školáci. Provoz některých linek ale také ovlivní uzavírky. ČTK to řekla mluvčí Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce Martina Poršová.
Prázdninové prohlídky hradů a zámků pro malé návštěvníky
28. 6. 2017 Nadcházející prázdniny, a s tím i nárůst dětských návštěvníků na hradech a zámcích vedl kastelány k rozšíření prohlídek tak, aby si na své přišly i děti. Čekají je zkrácené prohlídky vybranými prostorami, ale také prohlídky vedené princeznou, hraběnkou, vévodou a dalšími bytostmi. Právě s ohledem na dobu dovolených zůstane řada objektů otevřena i v pondělí 3. července, zámky Sychrov, Náchod a Ratibořice, hrad Trosky a hospitál Kuks...
Kraj přispěje čtyřmi miliony na úpravy nemocnice ve Vysokém
28. 6. 2017 Liberecký kraj přispěje čtyřmi miliony korun na rozšíření chirurgického ústavu ve Vysokém nad Jizerou za 83 milionů. Rozhodli o tom v úterý zastupitelé kraje. Ústav chirurgie ruky a plastické chirurgie, kde mimo jiné loni operovali i pořezané prsty tenistky Petry Kvitové, přestává kapacitně stačit. Zařízení proto plánuje výstavbu nového pavilonu a modernizaci. Práce by měly začít na jaře 2018, řekla dnes ČTK ředitelka ústavu Marcela Škodová.
Libercká fúze s Borovou a návrat čtyřher stolních tenistů
28. 6. 2017 Elitní soutěž stolních tenistů je dynamický mechanismus. I v nadcházející sezoně je pro diváky připravena řada změn. V extralize bude jen 11 účastníků, vrátí se čtyřhry a Liberec po loňském osmém místě spojil síly s Borovou.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Je to tragické, ale proč dávat černou kroniku k diskusi? Nemáte lepší...
Na Franťáku, jo? Tak to jste určitě stál s davy dole na Švermový a se...
Bydlim na frantaku a vydeseny jsem teda byl kdyz vim co se tam vyrabi a z ceho.
Plameny děsí okolí? Tak to je novácky přehnané. Požár byl ukázkově...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
červen
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).