reklama
Informační servis
Děti z některých ZŠ v Lib. kraji budou mít delší prázdniny
17. 6. 2018 Miliony korun zaplatí větší města v Libereckém kraji za modernizace a opravy základních škol, které se budou dělat přes léto. V některých školách budou mít děti kvůli stavebním pracím delší prázdniny, vyplývá z ankety ČTK. V pátek 22. června skončí školní rok...
Nový Bor vybuduje u školy v centru nové sportovní hřiště
17. 6. 2018 Nový Bor na Českolipsku připravuje výstavbu venkovního víceúčelového hřiště v centru města. Do areálu se chystá investovat skoro 12 milionů korun. ČTK o tom informovala mluvčí města Radmila Pokorná. Nové sportoviště vyroste v Kalinově ulici a sloužit bude hlavně pro 500 žáků ze Základní školy náměstí Míru. "Bude to v historii školy poprvé, kdy bude mít vlastní hřiště," uvedl starosta dvanáctitisícového města Jaromír Dvořák (Starostové pro...
Moravec potřetí v řadě vyhrál biatlonový šampionát na kolech
17. 6. 2018 Ondřej Moravec zkompletoval vítězný hattrick na mistrovství České republiky biatlonistů na horských kolech. V jabloneckém areálu Břízky splnil roli favorita a i díky bezchybné střelbě vyhrál s náskokem více než 40 sekund. Mezi ženami získala poprvé zlato Markéta Davidová, která byla do minulé sezony ještě juniorka. Česká jednička Veronika Vítková dojela čtvrtá.
Českolipská policie pátrá po uprchlém vězni, není nebezpečný
17. 6. 2018 Policie pátrá po uprchlém vězni. Pětadvacetiletý Petr Bílek utekl v pátek z nestřeženého pracoviště firmy, kde pracoval, řekla dnes ČTK policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová. Bílek podle policie zmizel v pátek kolem 19:00. Ve věznici ve Stráži pod Ralskem si odpykával trest za majetkovou trestnou činnost a neměl by být nebezpečný.
Koudelka vyhrál tradiční letní závody skokanů v Lomnici
17. 6. 2018 Roman Koudelka vyhrál tradiční noční Velkou cenu města Lomnice nad Popelkou ve skoku na lyžích. Dlouholetá česká jednička předvedla v rámci zahájení letní sezony v obou kolech nejdelší skoky. Koudelka, který se v uplynulé olympijské sezoně jako většina českých reprezentantů trápil, měl skoky dlouhé 76 a 76,5 metru. Za umělého osvětlení zvítězil s náskokem 15,5 bodu před Viktorem Poláškem, třetí byl Čestmír Kožíšek.
V oblíbených destinacích je litr benzínu dražší až o 9 korun
17. 6. 2018 Minimálně čtvrtina českých turistů vyráží na dovolenou vlastním vozem. Ceny pohonných hmot v posledních měsících vytrvale rostou, Česko však v rámci EU stále patří do první třetiny nejlevnějších zemí. V nejoblíbenějších destinacích, jako jsou Itálie a Chorvatsko, jsou ale ceny benzínu a nafty o dost vyšší. Za srovnatelné ceny lze tankovat v Rakousku nebo Maďarsku. Absolutně nejlevnější v celé EU je dlouhodobě Bulharsko.
Cyklobus o víkendech vozí kolaře z Nového Boru na Polevsko
17. 6. 2018 Snadnější spojení z Nového Boru do německé Žitavy nebo nový cyklobus na Polevsko přinesla změna autobusových jízdních řádů na Novoborsku. Před týdnem vyjely nové sezonní víkendové spoje na trase Nový Bor – Jablonné v Podj., které budou navazují na linku do Petrovic a dále na linku do Žitavy přes Oybin.
Startovací vouchery musí ještě schválit krajské zastupitelstvo
17. 6. 2018 Liberecký kraj rozšíří Regionální inovační program. Pro žadatele je letos k dispozici přes tři miliony korun. Vyhlášení programu, který má posílit inovační aktivity podnikatelů i vznik nových firem, už odsouhlasila Rada Libereckého kraje. Schválit jej musí ještě krajští zastupitelé na jednání dne 26. června.
Pivovar Svijany proniká do zahraničí i přes české turisty
17. 6. 2018 Pivovar Svijany proniká do zahraničí i prostřednictvím českých turistů. Firma zatím dodává hlavně na Slovensko, kam míří 90 procent exportu. Až trojnásobný nárůst spotřeby ale očekává v létě v Chorvatsku, kde už pivem zásobuje 42 restaurací, to je více než dvojnásobek ve srovnání s loňskou letní sezonou. Svijanskou restauraci v blízkosti místa svého pobytu si mohou místní i turisté vyhledat na dvoujazyčné webové stránce www.svijany.hr, řekl...
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
V článku vedle čtu, že se ve Svijanech rozjíždějí plechovky, proč...
Kdo by chodil do hospody, aby tam stál před hospodou a nechal na sebe...
nevypadá úplně normálně, ale to se vědělo i bez jeho knáky a...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
červen
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).