reklama
Informační servis
Zloděj se vloupal do větrných elektráren na Frýdlantsku
17. 10. 2017 Škodu za bezmála 100 tisíc korun způsobil neznámý pachatel, který se o uplynulém víkendu vloupal na katastrálním území obce Heřmanice ve větrné farmě na Lysém vrchu do trafostanice. Zde odcizil klíče od zámků dveří do tubusů jednotlivých větrných elektráren, ze...
Tržiště v Kostelní se promění v helloweenskou dílnu
17. 10. 2017 Více než tuna dýní zaplaví o Dýňové neděli 22. října trh v Kostelní ulici v Liberci. „Otevřou se tam dílny pro děti. Vyrábět si z nich budou helloweenské lampy a lucerny,“ vysvětluje za pořadatele Michal Buzek z městské společnosti Elset, která oživila letos na jaře původní tržitě nedaleko radnice.
Srážka vlaku s nákladním autem omezila provoz do Polska
17. 10. 2017 OBSAHUJE FOTOGALERII: Dnes po desáté hodině dopolední vyjížděly tři jednotky profesionálních hasičů z Liberce a dobrovolných hasičů z Frýdlantu a Višňové k dopravní nehodě nákladního vlaku a malého nákladního automobilu. Ke srážce došlo v obci Višňová - Minkovice na trati číslo 035 spojující Liberec s polským městem Zawidów.
Nový objev posunul historii Jilemnice do 1. poloviny 13. stol.
17. 10. 2017 Jilemnice na Semilsku existovala už někdy v první polovině 13. století. První písemná zmínka je přitom až z roku 1350. Dřívější vznik města dokládají pozůstatky kostela, kteří archeologové objevili při průzkumu v areálu zámku. Novinářům to řekl vedoucí výzkumu, archeolog Muzea Českého ráje v Turnově Jan Prostředník.
Tři lidé se nadýchali zplodin při likvidaci požáru lisu v Raspenavě
17. 10. 2017 AKTUALIZOVÁNO. OBSAHUJE FOTOGALERII: Šest jednotek hasičů bylo dnes po půl deváté povoláno k požáru v průmyslovém objektu v Raspenavě, ulici Hejnická. Ve zděné části haly došlo k požáru lisu, který slouží ke zpracování textilního odpadu. V době příjezdu hasičů hořel stroj plamenem a místo bylo silně zakouřeno, hasiči proto zasahovali v dýchací technice.
Fokus zajistil práci zdravotně postiženým v nové kavárně
17. 10. 2017 Novou kavárnu V patře na liberecké Jánské ulici otevřela v pátek 13. října organizace Fokus. Kavárna, kde hosty obsluhují zdravotně postižení, se bude snažit na sebe vydělat sama. Návštěvníkům dokonce začne nabízet také snídaně. Hodně spokojených hostů popřáli nové kavárně i náměstci hejtmana Libereckého kraje Přemysl Sobotka a Pavel Svoboda.
Tygři zkusí prorazit hradeckou obranu. Získají venkovní body?
17. 10. 2017 Druhou čtvrtinu základní části otevřou liberečtí hokejisté na ledě Hradce Králové. Úkol zní jasně. Tygři se budou snažit o vybojování prvních bodů z kluzišť soupeřů. V úterý večer se dozvíme, zda se to podaří splnit!
Turnovské muzeum získalo unikátní sbírku kamenů za milion
17. 10. 2017 Unikátní sbírku broušených kamenů získalo od soukromého sběratele Muzeum Českého ráje v Turnově. Stála přes milion korun, její hodnota je ale podle muzea vyšší. Pro muzeum je to největší zakoupená akvizice v jeho historii, řekla novinářům jeho ředitelka Vladimíra Jakouběová. Muzeum bylo založeno v roce 1886. Sbírku zakoupilo díky dotacím od ministerstva kultury a Libereckého kraje, každá instituce dala půl milionu.
V Libereckém kraji chtějí volit stovky lidí z nemocnic či věznic
17. 10. 2017 Stovky lidí z nemocnic, domovů pro seniory nebo věznic v Libereckém kraji se chtějí zúčastnit voleb do Sněmovny. Třeba ve věznicích se ale konečné počty voličů mohou lišit, například kvůli propadlým občanským průkazům. Volby se konají 20. a 21. října.Do zvláštního seznamu voličů v Liberci se zapsalo třeba v nemocnici 49 voličů, v hospicu devět a v domovech pro seniory 61. Podle mluvčí radnice Jany Kodymové je to obdobný počet lidí jako při...
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Jeden z největších parků skoro v centru Liberce -Budyšínská Ruská- by...
Lesní koupaliště! Tak nakonec to tam bude pro psy! A taky pod psa. Už se...
To jako že pojedu venčit psa z Králáku do Hanychova? K přehradě chodím...
Je to tragické, ale proč dávat černou kroniku k diskusi? Nemáte lepší...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
říjen
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).