reklama
Informační servis
Festival Lípa Musica přichystal na Oybin Ozvěny z kamene
17. 8. 2018 Představte si hudební dílnu nebo laboratoř, do níž se dá trocha klarinetového umění, klasické hudební vzdělání, trocha ethna, jazzu, minimalismu a špetka elektroniky. Špičkoví umělci dodají nové technologie, inspiraci divadlem i tancem a chuť improvizovat a začnou zkoumat,...
Zažít hrad nebo zámek v noci, to je úplně jiná zkušenost
17. 8. 2018 Jak vypadá památka v jiném světle mohou návštěvníci vidět a zažít během Hradozámecké noci, která letos proběhne v noci ze soboty 25. na neděli 26. srpna. Do velkolepého rozloučení s létem na hradech a zámcích v záři měsíce i plamenů se zapojily i památky v Libereckém kraji, které spadají pod Národní památkový ústav.
Kurýrka převážela léky s obsahem efedrinu určené k výrobě drog
17. 8. 2018 Přes 5200 kusů tablet léku s obsahem efedrinu k výrobě pervitinu převážela 25letá žena z Královéhradeckého kraje z Polské republiky. Liberečtí kriminalisté s ní nyní zahájili trestní stíhání pro zločin "nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy". Mladá žena převážela z Polské republiky do Čech léky s obsahem efedrinu určené k výrobě drog. V pondělí 13. srpna 2018 krátce před desátou hodinou večer...
Na Novoborsku  bude o hlasy voličů usilovat 24 stran a hnutí
17. 8. 2018 O hlasy voličů bude v říjnových volbách do zastupitelstev obcí ve správním obvodu registračního úřadu Nový Bor usilovat 24 volebních stran. Městský úřad Nový Bor jako příslušný registrační úřad vydal v pátek 17. srpna 2018 rozhodnutí o registraci jejich kandidátních listin. V Novém Boru podalo kandidátní listiny osm volebních stran, což je o dvě méně než při posledních komunálních volbách v roce 2014.
Pohonné hmoty v kraji mírně zlevnily, ceny jsou ale vysoké
17. 8. 2018 Pohonné hmoty v Libereckém kraji od minulého týdne mírně zlevnily. Litr nejprodávanějšího Naturalu 95 se aktuálně prodává v průměru po 33,16 Kč, před týdnem byl o 11 haléřů na litru dražší. Jen o haléř na litru klesla v kraji průměrná cena nafty, motoristé aktuálně za litr dají v průměru 32,22 Kč. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, byla před rokem paliva u čerpacích stanic v kraji téměř o čtyři koruny na litru levnější.
Výstavbě obchvatu Zákup nic nebrání, vyjde na 70 milionů
17. 8. 2018 Výstavbě obchvatu Zákup na Českolipsku už nic nebrání, vykoupit se podařilo i poslední pozemek. ČTK o tom informoval vedoucí Odboru dopravy Libereckého kraje Jan Čáp. Pro Liberecký kraj je severozápadní obchvat Zákup jednou z investičních priorit. Stavbu bude financovat, jde o přeložku krajské silnice druhé třídy 268. Pro Zákupy by navíc náklady na stavbu obchvatu představovaly celý roční rozpočet, odhadují se na 70 milionů korun.
Sport Park Liberec hostí už tento víkend Kryštof kemp
17. 8. 2018 V sobotu 18. srpna hostí areál Sport Parku Liberec oblíbený Kryštof kemp s očekávanou návštěvou více jak 6000 fanoušků populární skupiny. Pro bezprostřední okolí areálu to bude znamenat jistá opatření v dopravě a při parkování. Libereckým návštěvníků doporučují pořadatelé využít linek MHD, případně přijít k areálu pěšky. Pokud míříte do Sport Parku autem, věnujte zvýšenou pozornost následujícím řádkům.
V Libereckém kraji stále platí zákaz koupání v Sedmihorkách
17. 8. 2018 V Libereckém kraji stále platí zákaz koupání v rybníce v oblíbeném Autocampu Sedmihorky, který hygienici vyhlásili před týdnem. Důvodem je množství sinic ve vodě, které překročilo bezpečnou hranici. Zhoršenou kvalitu vody má kvůli sinicím od začátku léta také Máchovo jezero a od minulého týdne i jablonecká přehrada Mšeno, zjistila ČTK na webových stránkách Krajské hygienické stanice v Liberci.
Park Mirakulum v Milovicích: Je mi šest, pojďte slavit
17. 8. 2018 FOTOGALERIE UVNITŘ: Máme tady jeden poprázdninový tip: Park Mirakulum poblíž Milovic u Prahy už odrostl jeslím i školce, ale pořád je to jen šestiletý chlapec, který potřebuje naši péči. „A my mu ji poskytujeme ze všech sil a užitek z toho mají především naši návštěvníci,“ říká Jiří Antoš, majitel a vlastně takový otec Mirakula, který je zároveň autorem koncepce všech atrakcí. A je jich tady požehnaně.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
A ta cisterna označená "Pitná voda" patří komu? Nechtěl bych se dožít...
V článku vedle čtu, že se ve Svijanech rozjíždějí plechovky, proč...
Kdo by chodil do hospody, aby tam stál před hospodou a nechal na sebe...
nevypadá úplně normálně, ale to se vědělo i bez jeho knáky a...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
srpen
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).