reklama
Glosy, poznámky, komenáře
Být obžalován za úplatek, který nikdo nedal ani nevzal, tomu rozumí jen nejzanícenější
8. 12. 2018 INVENTURA: Od úterý informujeme, jak se liberecký soud prodírá dosti nepřehlednou houštinou údajně korupční causy, jež vznikla kolem kostela sv. Máří Magdaleny, projektu, na který měly jít, ale nikdy nedoputovaly, dotační peníze z EU. Příběh je mediálně zajímavý...
Advent znamená zklidnění. 1. zastupitelstvo naznačilo, že v Liberci nejspíš hůř už bylo
1. 12. 2018 INVENTURA: Zásadní změna stylu při řízení zastupitelstva, to bylo patrné hned z prvního řádného jednání nově zvoleného libereckého zastupitelského sboru. Trochu suché, bez emocí, místy hraničící s metodou „uspávání hadů“, ale odpovídající situaci. Nová liberecká vláda má převahu 31 hlasů, snaží se body předjednávat a předejít tím bezbřehým výměnám názorů až na jednání zastupitelů.
Technika nezklamala, vánoční strom na náměstí svítí. Stojíme na prahu adventu
26. 11. 2018 TO VÍKEND DAL: V Liberci se včera rozsvítil vánoční strom. Zaplněné Benešovo náměstí tak poprvé v akci vidělo nové vedení města. Technika nezklamala. Pamatujete před čtyřmi lety, když se vlády nad městem ujalo Zplano, tedy koalice tehdejšího ANO a Změny? Strom zůstal temný a plné náměstí si zahvízdalo od plic. Jakoby tato nepříjemnost s vánočním stromkem, kterou ale způsobila technická závada, předznamenala věci budoucí…
„Grilování“ nového primátora bylo košilaté úvodní dějství povinného opozičního divadla
24. 11. 2018 INVENTURA: Už i Liberec a Česká Lípa mají nová vedení města. Krajskou metropoli povede koalice SLK, ANO a ODS v čele s Jaroslavem Zámečníkem (SLK), Českou Lípu Jitka Volfová z ANO v čele pestrobarevné sestavy tvořené kromě ANO ještě uskupením Živá Lípa, Piráty a Nezávislými a soukromníky (NaS). Tím mají všechna bývalá okresní města v kraji nové vlády a další čtyřletka může začít.
Připomínka časů, kdy klíče odcinkaly dobu temna, se děje v neuvěřitelných reáliích
17. 11. 2018 INVENTURA: V moři aktuální politické deviace, kterým celá země krauluje kvůli svému premiérovi a jeho rodinným potížím, se liberecké dění kupodivu jeví jako vcelku normální. Po čtyřech letech, po mém soudu též deviantního vývoje, je v krajském městě na obzoru restart, díky kterému dostal Liberec novou šanci.
Dotační peníze od ministerstva vnitra se opět rozkutálely bez viditelného výsledku
13. 11. 2018 Nemusí-li web Jana Korytáře ze Změny zrovna šířit pozitivní PR o schopnostech a úspěších ZPL v lokální politice, věnuje se zhusta tomu, co uveřejňujeme na tomto zpravodajsko-publicistickém portále. Pro okouzlení vlastní dokonalostí ale Našemu Liberci uniká, že pouze vytváří stále nechutnější mix čítankových fake news, angažované „novinařiny“ i mizerné žurnalistické práce, což jsou tři komponenty nezbytné k výrobě propagandy.
Rada se už raději nepouští do žádné větší akce, podivuhodných smluv ovšem přibývá
10. 11. 2018 INVENTURA: Série rozsudků, jimiž krajské soudy zamítly stížnosti na nedávné komunální volby, dominovaly dění v kraji i v končícím týdnu. Dočkala se všechna okresní města, v Liberci, Jablonci a v České Lípě už nic nebrání svolání ustavujících zastupitelstev. Semily, kde si nikdo nestěžoval, už nové zastupitelstvo mají a mohou začít psát novou kapitolu městské historie v režii staronové starostky Leny Mlejnkové z Volby pro Semily, místní varianty SLK.
Když se vyrábí skandál, se souvislostmi se nikdo neobtěžuje. Všechno by pak bylo jinak
9. 11. 2018 GLOSA: Připadá-li lidem z okruhu končícího neekonomického náměstka libereckého primátora Jana Korytáře (ZPL) nevkusný a hodný dehonestace fakt, že si člověk z vedení dopravního podniku „přihrával“ desetitisícové zakázky do své firmy, pak by si měli zamést před vlastním prahem. Městské peníze po statisících tekly i mezi Statutárním městem a zapsaným spolkem Čmelák - Společnost přátel přírody, v jehož vedení jsou hned dva náměstci primátora...
Festival
3. 11. 2018 INVENTURA: Týden, v němž říjen vystřídal listopad, dal Liberci podepsanou koaliční smlouvu, Turnovu a Novému Boru staronová vedení města a celému kraji největší exemplář české vlajky, jenž ozdobil průčelí Evropského domu v sousedství krajského mrakodrapu. A také dal průchod neuvěřitelné lidové slovesnosti, jež má budoucí libereckou koalici zdiskreditovat ještě předtím, než se ujme žezla.
Aktuální diskuze
Tuším, že právě došlo k opupínkování jistých cílových skupin, ale...
Na film můžou skočit do nedalekého multikina, kdyby to smažky chtěly i...
už aby ty synergické efekty začaly fungovat
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
únor
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).