reklama
Glosy, poznámky, komenáře
Jestli budeš psát o Korytářovi, rozbiju ti hubu... Pánové si vyměnili pár vřelých slov
20. 6. 2018 GLOSA: Jak vypadá liberecká politika necelého půl roku před komunálními volbami? Trochu o tom napovídá aktuální událost, na kterou upozornil redaktor regionální televize TV RTM+ Petr Leosz Mikula. Tomu fyzickým násilím vyhrožoval blízký spolupracovník Jana Korytáře ze...
Jsem odsouzený, že jsem městu způsobil škodu, pochvaluje si radniční
16. 6. 2018 INVENTURA: Jako výkonný kozel v zeleninové zahradě si soustavně počíná „ekonomický“ náměstek libereckého primátora Jan Korytář ze Změny. Městu zásluhou výkonu tuzemské ekonomiky meziročně narůstají příjmy ze sdílených daní a investice úplně stagnují. Přesto zadlužení Liberce patrně neklesá. Liberec dokonce v květnu hledal inzerátem (!) poskytovatele čtvrtmiliardového úvěru na kofinancování projektů.
Na Lesním staveništi, někdy snad koupališti, dosud ani tráva neroste. Voda také nic moc
9. 6. 2018 INVENTURA: Titulní fotografie je ilustrační. To aby bylo jasné, jak má vypadat koupaliště... Když v pondělí přinesla ČTK informaci, že se liberecké Lesní koupaliště alias Lesní staveniště bude v panujícím horkém počasí zavírat, neboť tam není vyseta tráva (!), uveřejnila jsem to jako fakt a polkla glosu, poznámku i ironii. Už se mi po stopadesáté o esenciální neschopnosti původce proměny Lesáku Jana Korytáře nechtělo psát.
Kocourkov nad Nisou propojila s Jabloncem nad Nisou nová silnice, peklo je u konce
2. 6. 2018 INVENTURA: Po dlouhých třiceti letech se narovnala nejfrekventovanější spojnice mezi Libercem a Jabloncem. Trasa přes Kunratice a Rýnovice byla po dvou letech výstavby v pátek dána do provizorního provozu. Už od pohledu zdařilé dílo v délce necelé tři kilometry zrealizoval stát prostřednictvím svého Ředitelství silnic a dálnic. Vyšlo na 360 milionů s daní.
Dům na Papíráku možná někdy stát bude. V jaké podobě? To už může být Změně jedno
26. 5. 2018 INVENTURA: Koaliční radniční roztržka kolem nestojícího domu na Papírovém náměstí připomíná scénku z filmu Hodíme se k sobě, miláčku? Poté, co se novomanželé Iva Janžurová a František Peterka hlasitě pohádají, zda jsou nové závěsy zelené, vyjde najevo že jsou zelenkavé. Ze-len-ka-vé... Obdobně legrační je hádka kvůli domu, který chce španělský investor už deset let postavit v dolním centru krajského města.
Chcete-li zničit instrument referenda, zneužijte jej pro předvolební kampaň
22. 5. 2018 KOMENTÁŘ: A už je to tady. Období předvolebních kampaní se pomalu rozjíždí, jakkoli jsou komunální volby ještě daleko a jeden by doufal, že do září bude klid. Opak je pravdou. Asi nejsilněji se v Liberci ozvala Změna Jana Korytáře, jak už bývá dobrým zvykem. A nezklamala ani populismem, ani obsahem, ani formátem.
V Liberci během čtyř let vlády ZpL a exANO vyrostli přeborníci v drbání se přes hlavu
19. 5. 2018 INVENTURA: Podezřele, ale až zázračně hladce prošly mimořádným jednáním libereckých zastupitelů změny ve statutárních orgánech Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce. Zastupitelé delegací libereckého primátora na valnou hromadu městského dopravce posvětili personální zemětřesení, k němuž v DPMLJ koncem května dojde.
Změna se hbitě přeorientovala do opoziční role, kritizuje dění na radnici, kterou řídí též
12. 5. 2018 INVENTURA: Nad krajem se rozhostila ukázková okurková sezóna, tedy čas, kdy se nic významnějšího neděje. Může za to už druhý nevšední týden, kdy lze se čtyřmi dny dovolené vykouzlit týdenní volno, s předchozím víkendem i devítidenní. Letní počasí tomu jen nahrává. Hned v pondělí se sice Změna snažila zčeřit poklidnou hladinu místního politického rybníka oznámením, že spolu s TOP09 vyzvala libereckého primátora, aby svolal mimořádné jednání...
Větrat se nedalo... Zvenku dunělo techno a doráželo i větší než malé množství pylu
5. 5. 2018 INVENTURA: Poněkud hlučný byl začátek týdne hned v úterý přetrženého prvním májem, státním svátkem. Šestidenní technoparty, která se zabydlela na soukromých pozemcích za hranicí Liberce, nechala v klidu jen ty, co s ní neměli nic do činění. My ostatní, nedobrovolní účastníci, jsme si užili dunění ve dne v noci. Napsala jsem na náš facebookový profil, cituji:
Aktuální diskuze
Napište, jakou dotaci vraceli. Aspoň jednu, ju?
To je umeni alternativy. Vsichni investuji, liberec se hluboce zamysli a...
Ač nésu z Liberca, už to jeho příjmení by mě varovalo.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
červenec
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).