reklama
Glosy, poznámky, komenáře
Nový kus cyklostezky najdete mezi Bílým Kostelem a Chrastavou, vede pod lázněmi
7. 4. 2018 INVENTURA: Doprava čtyřikrát jinak. V končícím týdnu se téma stalo ústředním. Kvůli zajištění budoucí autobusové dopravy po kraji, jejíž podoba je ale soustavně ve hvězdách, v budově krajského úřadu ve čtvrtek zaúřadovala protikorupční policie. Vnikla do úřadu a...
Každý má míru vkusu evidentně posazenou někde jinde, i když jde o
3. 4. 2018 KOMENTÁŘ, AKTUALIZOVÁNO: Když je někdo statutárem v neziskovce, která je živa z čerpání dotací od města, a náměstkem primátora k tomu, dostane se logicky do nevídaného střetu zájmů. Má pak tři možnosti: Nebýt předsedou a místopředsedou rady zapsaného spolku, nebýt náměstkem primátora nebo nečerpat městské peníze. C je správně, A a B je privátní věcí níže jmenovaných.
Šéf spolku se stará dobře. S rukou v městské kase
31. 3. 2018 INVENTURA: Věděli jste, že na liberecké radnici existuje pozice koordinátora úklidu organizovaného radnicí nebo post specialistky pro zapojování veřejnosti do rozhodování zařazená do odboru strategického rozvoje a dotací? Vyšlo to najevo v jediné tiskové zprávě, kterou v končícím týdnu rozeslal magistrát a týkala se akce Ukliďme Liberec, ukliďme svět. Kdybyste se chtěli zapojit, uklízí se až za týden - v sobotu 7. dubna.
Kopcovitému městu bez cykloinfrastruktury je třeba bikesharing ušít na míru a doladit
25. 3. 2018 INVENTURA, AKTUALIZOVÁNO: Počasí předvelikonočního týdne je pro naše pravidelné ohlédnutí se za uplynulými dny důležité. Nesmyslně a předčasně byla ukončena zimní sezona ve sportovním areálu Ještěd. I když jsou tamní sjezdovky stále příkladně vysněžené a sněhu v týdnu ještě připadlo. Byl i dostatek mrazu na výrobu umělého sněhu. Ještěd ale sezonu utnul s vyšším datem v kalendáři, byť se sousedící areály snaží jezdit až do Velikonoc.
Stále platí, že jak se z Hradu volá, tak se z podhradí ozývá. Nebo je tomu obráceně?
17. 3. 2018 INVENTURA: Končící týden patří mozku. Funkce lidského mozku s miliardami neuronů je základem tělesných i duševních pochodů, osobnosti, myšlenek a pocitů. Jeho složitá a dosud ne zcela probádaná struktura může být ale i původcem mnoha onemocnění. K popularizaci tématu byl roku 1988 vyhlášen Evropský den mozku, který letos připadl na 11. března. Následující dny pak na půdě Akademie věd ČR patřily 20. ročníku jedinečného cyklu přednášek o...
Hejtman se dostal na hradní blacklist, poslanec Bláha by raději neměl myslet nahlas
10. 3. 2018 INVENTURA: Celostátní události, které v končícím týdnu hýbaly tuzemskou politikou, mají i nepřehlédnutelnou krajskou stopu. Na prezidentskou inauguraci na pražský Hrad nebyl pozván hejtman Libereckého kraje Martin Půta (STAN). Patří k těm hejtmanům, kteří začátkem roku veřejně sdělili, že Miloš Zeman není jejich favoritem v prezidentské volbě. A tím se dostal na blacklist spolu s dalšími kolegy hejtmany a představiteli akademické obce. Ani ti nepatří k...
Nejnovější smlouva na právní služby za bezmála dva miliony se týká krematoria
5. 3. 2018 KOMENTÁŘ: Už čtvrtou smlouvu za baťovských 1 990 000 korun uzavřelo od roku 2016 Statutární město Liberec s konkrétní právnickou firmou. Plus jednotlivé smlouvy za statisíce. Vyplývá to z registru smluv. Celkový smluvní objem pro konkrétní kancelář spolehlivě dopočítat nelze, protože údaje v registru jsou v nepořádku a u některých smluv není uveřejněna výše plnění.
Být zapsán jménem na nějakém seznamu a reálně inkasovat, to je dost velký rozdíl
3. 3. 2018 INVENTURA: Jarně - prázdninový týden byl poněkud chudý na místní události, protože kdo mohl, vyjel na hory. Krajské zastupitelstvo bylo tak tak usnášeníschopné, protože kromě školního volna zaúřadovala i doznívající epidemie chřipky. Jednání ovšem proběhlo bleskově, za hodinu a půl bylo hotovo. Včetně tradičních nekulturních vložek, s nimiž chodí na jednání krajských i libereckých zastupitelů prudit Mr. Kroutil, bývalá kádrová posila...
Zastupitelé si musí udělat čas a dokumenty si jít přečíst na Korytářův sekretariát
1. 3. 2018 GLOSA: Informace o svolání jednání libereckých zastupitelů již na pondělí 5. března se na webu radnice objevila v pondělí 26. února. Tedy v týdnu, kdy má liberecký okres jarní prázdniny, a ne každý je ve střehu. Přitom v harmonogramu jednání zastupitelstva města je jako termín březnového jednání uvedeno datum 29.3. 2018, tedy standardní poslední čtvrtek v měsíci.
Aktuální diskuze
Asi si myslel, že stačí mít pozemek, chtít stavět podle nějakých...
Dost lacine delat si vtipy ze jmena ale mate pravdu. Ono i jmeno korytar...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
květen
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).