reklama
Glosy, poznámky, komenáře
Změna a Hrbková se chvástají titulem, který ve skutečnosti získala starostka Velké Polomi
3. 11. 2017 POZNÁMKA, AKTUALIZOVÁNO: Máme tady jednu záhadu: Výsledky třetího ročníku soutěže Komunální politik roku 2017 byly oznámeny v sídle Poslanecké sněmovny v Praze. Soutěž vyhlašuje časopis Moderní obec spolu s vydavatelstvím Profi Press s. r. o., stojí psáno webových...
Kdo se bude smát, když se Město Liberec pere s Teplárnou? A kdo určitě ne?
31. 10. 2017 KOMENTÁŘ, PŘIDÁNA TZ MVV: Faktickým vyhlášením války byla snaha libereckého zastupitelstva, které deklarovalo vůli vzdát se jakékoli politické odpovědnosti za svůj minoritní podíl v Teplárně Liberec (kde vlastní zhruba jednu třetinu). Namísto politického či odborného zastoupení do orgánů společnosti chce totiž město nominovat právníky. Již tak nedobré vztahy s většinovým vlastníkem to bezesporu nezlepší, ba právě naopak. Když se dva perou, třetí...
O dutých stromech a (dutých) politicích
30. 10. 2017 GLOSA: Stává se libereckým evergreenem diskutovat stav lip v Masarykově aleji. Tato impozantní liberecká třída, respektive alej ji lemující, pamatující rakousko-uherskou císařskou návštěvu, již leta marně čeká na rozhodnutí o svém osudu. Další mozaika do roztříštěné skládanky byla přitom složena na říjnovém městském zastupitelstvu.
Radniční koalice je rozpadlá, stranická trička se svlékají s hadí mrštností. Ještě rok.
28. 10. 2017 INVENTURA: Neodolala jsem vábení vlezlých televizních upoutávek a přepnula z internetového přenosu libereckého zastupitelstva na uřvaný pořad Máte slovo. Mluvilo se tam totiž o Účtenkovce, loterii provozované státem za peníze daňových poplatníků. V dané chvíli to ale byl program o poznání záživnější než to, co se právě bralo na ospalém zastupitelstvu.
V kraji a jeho obcích lze vysledovat ony provařené „signály“ testující voličskou přízeň
24. 10. 2017 KOMENTÁŘ: Ve volbách má každý člověk k dispozici jen svůj hlas. Po volbách pak svůj názor na to, jak dopadly. Nic víc, nic méně. Další epizoda velké hry se sečtením a zveřejněním výsledků přesunuje na stranu politických stran a hnutí, která urvala nad pět procent voličské přízně. Všichni ostatní mohou diskutovat, analyzovat, divit se, děsit se… a to je tak asi všechno, řečeno s klasikem, co se s tím dá dělat.
Sexuální orientace nebo duševní stav by měly zůstat ryze soukromou záležitostí
21. 10. 2017 INVENTURA: Volby do dolní sněmovny parlamentu skončily. Je konec i kampaním, zanedlouho vyšumí a zmizí v propadlišti dějin. Tam ale musí být husto! Následky kampaní ovšem zůstanou v podobě nově zvoleného parlamentu. Zase to nějak dopadne. Tradiční víkendovou rubriku Inventura záměrně zveřejňuji už dnes, protože zítra bude veřejným prostorem rezonovat jediné téma: Výsledky voleb a věci související. Tak aby události tohoto týdne nezapadly úplně.
Exponenti Změny ve vedení města pocítili potřebu sdělit, co vlastně celou dobu dělali
14. 10. 2017 INVENTURA: A je to tady. Andrej Babiš, ten, který se už cítí být premiérem republiky, má po tomto týdnu na krku sdělené obvinění z dotačního podvodu a navrch je, rozhodnutím slovenského Ústavního soudu, zpátky ve hře otázka, zda byl agentem StB Burešem. Dvě zlomové události, které by každému jinému politikovi srazily vaz. Babiš ale drží a zběsile vrtí psem. Svoje aféry se snaží překrýt kauzou lithium.
Raději práskli do koní. Zbabělost, která se nevyplatí městu ani jeho občanům
9. 10. 2017 KOMENTÁŘ: Zástupci vedení města, kteří byli v představenstvu Teplárny Liberec, po svém totálním selhání při vyjednávání o levnějším teple pro občany a faktickém řešení problematiky centrálního vytápění ve městě „rychle práskli do koní“ a zbaběle od své odpovědnosti utekli. Rozumějte odstoupili ze svých pozic. Občany města a sliby, které jim před několika lety dali, přitom nechali daleko za sebou. Jejich jednání není odpovědné ani...
Za Vlády slibotechen městské peníze létají z radničních oken jako holubice rozmařilosti
7. 10. 2017 INVENTURA: Aby Liberečané trávili na úřadech města co nejméně času je cílem projektu Liberec – Otevřený úřad. V tiskové zprávě radnice se praví, že „budou realizovány aktivity vedoucí k úplnému elektronickému podání prostřednictvím webové služby Portálu Občana. „V praxi to znamená, že dojde ke snížení objemu asistovaných služeb a ke zvýšení objemu služeb zajišťovaných informačními a komunikačními technologiemi. Ubyde podíl úřednické...
Aktuální diskuze
TAKY VOLIČ, dejte tr.oznámení,když víte,že AB ty prachy ukrad.Ale co...
Má jít na ruku MVV a dál odírat občany vlastního města ??? Tak to po...
No to ještě neodírala své zákazníky z kůže, to ještě nebyla u moci...
Blbý co ?? Jasná fakta, na která nemáte odpověď !!
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
prosinec
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).