reklama
Glosy, poznámky, komenáře
Výše platu šéfa podnikatelského inkubátoru rozhýbala k diskusi i krajské zastupitele
31. 1. 2018 KOMENTÁŘ: Na krajském zastupitelstvu se trochu vášnivěji diskutuje snad jen v případě, kdy jde o peníze pro konkrétní osobu. Jinak tento samosprávný sbor jede jako dobře namazaná dráha, kormidlován hejtmanem, který s obstojnou bravurou nezbytné manévry zvládá i v...
Korytář narazil na vlastní limity i na všeobecně známý fakt, že se mu rozsypala partaj
27. 1. 2018 INVENTURA: Protože už za pár hodin překryjí veškeré dění v kraji i republice výsledky prezidentských voleb, je třeba provést inventuru událostí končícího týdne neprodleně. Zatímco na kraji řeší, jak nejlépe a nejefektivněji, ku prospěchu většiny, rozdělit výnosy ze sdílených daní, utápí se Liberec v potížích, jež mu působí vedení města.
Referendum o Zemana skončí v sobotu, v České Lípě v hlasování mohou pokračovat
23. 1. 2018 VÝHLED, AKTUALIZOVÁNO: Horký politický týden, na jehož prahu stojíme, začal už včera večer prezidentskou „debatou“ na Nově. Na sledování ukázkově servilního diskusního pořadu mezi moderátorem, jenž během své „novinářské“ praxe zažil především bouřlivý vývoj čtecích zařízení ve studiu, a současnou hlavou státu, stačila první čtvrthodina.
Politické „korouhvení“ už z nejvyšších pater proniklo až do libereckého rybníčku
20. 1. 2018 INVENTURA: Chovat se jako příslovečná korouhev, to se teď v politických kruzích nosí. Jako korouhev, jíž vehementně zmítá aktuální vývoj, názorově rotuje prezident republiky, premiér i jeho politická parta. Proč by se tak nemohl chovat i místní politik? Prezident nejprve tvrdí, že nedělá kampaň a do televize se nechystá. Výsledky prvního kola volby hlavy státu jej ale do televizních debat nakonec nasměrovaly, ovšem jen do dvou. Vždyť více by už národ...
NÁZOR: Presidentská volba fakticky jen ze dvou kandidátů
11. 1. 2018 Již jen hodiny zbývají do presidentských voleb v České republice. Ačkoli by se mohlo zdát, že se nejedná o volby zásadní, a že kandidátů na výběr je dostatek, ani jedno není pravdou. Naopak.
Zdařilá symbolika: Staré otřískané dřevěné ski byly právem pověšeny na hřebík
6. 1. 2018 INVENTURA: Doprava ve všech možných variantách hýbala prvními pracovními dny roku 2018. Týden, který zahájily novoroční ohňostroje, končí s řadou otazníků. Jedinou jistotou ve veřejné dopravě je nově otevřené klientské centrum Opuscard v Evropském domě. Zde se na počkání, bez expresních příplatků a bez povinnosti přinést papírovou fotografii, vystavují karty, jimiž se dá platit v prostředcích hromadné dopravy. Otázkou ale zůstává, bude-li jimi v...
Ve Vtipnější vyhrává zvítězila exprimátorka, žebříček trapnosti obsadila (ex)Změna
16. 12. 2017 INVENTURA: Řadu vtipných výroků slyšeli ve čtvrtek večer ti, co sledovali jednání libereckých zastupitelů. Zlatou medaili v novodobé a lokální verzi soutěže Vtipnější vyhrává si po mém soudu zaslouží exprimátorka Martina Rosenbergová (dnes bezp., exČSSD), která pravila, že vzhledem k tomu, že si Liberec pod sebe nově bere pohřebnictví ve městě, tak to aby se člověk bál umřít.
Budoucí městská vláda má zaděláno na gigaproblém, bude se hrát o gigajouly
9. 12. 2017 INVENTURA: Nevkus tuzemské politiky této týden dosáhl vrcholu. Prezident s rudou kaňkou v životopise jmenoval premiérem člověka se stejně rudou kaňkou tamtéž a s podezřením ze spolupráce s StB navrch. A do křesla šéfa sněmovní komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostní sborů (GIBS) se chystá poslanec KSČM s praxí v bílé přilbě.
Slovenský miliardář se díky osvícenému rozhodnutí 27 zastupitelů stal pachtýřem
2. 12. 2017 INVENTURA: Zahřívací část kampaně před komunálními volbami roku 2018 skončila, nezapomínejte. Co kdo dělal, jak se choval, co říkal, co prosadil. Zkušebním chroustem se stal skiareál Ještěd, o jehož budoucnosti rozhodli liberečtí zastupitelé na listopadovém zasedání. Zvítězil zdravý rozum a 27 zastupitelů schválilo, že se o kopec nad Libercem se zastaralým lyžařským střediskem bude starat firma Tatry Mountain Resort (TMR) slovenského podnikatele Igora...
Aktuální diskuze
V liberci klaun a slibotechna v jedne osobe, na Hrade nove zrizene funkce...
Mestsky architekt? Energetik? Koncepce vseho mozneho? To programove...
Nekdo ma halt prizemni cile a priority nastavene takto nizko. Me teda vana,...
Zajímavé, že to "nic" , co zvládnul Korytář pro lidi v Liberci za 3...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28
únor
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).