reklama
Glosy, poznámky, komenáře
Kvůli volnému cestování a svobodě slova to zvonění klíči na Letné a Václaváku stálo
17. 11. 2017 INVENTURA: 17. listopad připadl v roce 1989 na pátek. Stejně jako letos. Tehdy to ale nebyl svátek, jen nudný všední den. Tehdejší vysokoškoláci si chtěli připomenout padesátiny studentských událostí roku 1939, a tak jim režim povolil shromáždění na Albertově, v centru...
Kumulovaná ztráta v SAJ dosáhla na 81 milionů, letošní vyšplhá na třináct
11. 11. 2017 INVENTURA: Předpověď počasí na příští dny slibuje sněžení i v našich zeměpisných výškách. O to absurdněji vyznívá aktuální dění kolem sportovního areálu na Ještědu, který by se měl především chystat na nadcházející sezonu. Měl, ale nemůže. Pořád neví, komu bude říkat pane. V druhém listopadovém týdnu se situace kolem avizovaného pronájmu „kopce“ firmě TMR slovenského podnikatele Igora Rattaje lehce vyhrotila. Péčí Změny, která v...
Změna a exANO si nemají co vyčítat, v utrácení peněz by mohly pořádat závody
4. 11. 2017 INVENTURA: Pro klid v krajském městě bylo rozhodně užitečnější, když spolu dnes už exANO a koaliční Změna kamarádily. V mediálním prostoru se soustavně nepralo špinavé radniční prádlo a propagandistický web Změny jeho statutární orgán Jan Korytář držel na uzdě. Obě partaje se ale totálně rozkmotřily, a tak se městem už zase line nevábný odér nevraživosti a nenávisti.
Peníze létají z oken radnice jako papírové vlaštovky. Materiály o SAJ přišly na 175 tisíc
3. 11. 2017 KOMENTÁŘ: Smlouva o dílo na "Vypracování podkladů pro rozhodování města o nejvhodnější strategii dalšího rozvoje Sportovního areálu Ještěd" v hodnotě 175 450 CZK včetně DPH si nechal u firmy Epoxy Holding - Pavel Smola (kopírováno ze smlouvy) vypracovat vedoucí odboru strategického rozvoje a dotací. Není třeba jej jmenovat, za jeho skutky odpovídá rezortní náměstek libereckého primátora Jan Korytář ze Změny.
Změna a Hrbková se chvástají titulem, který ve skutečnosti získala starostka Velké Polomi
3. 11. 2017 POZNÁMKA, AKTUALIZOVÁNO: Máme tady jednu záhadu: Výsledky třetího ročníku soutěže Komunální politik roku 2017 byly oznámeny v sídle Poslanecké sněmovny v Praze. Soutěž vyhlašuje časopis Moderní obec spolu s vydavatelstvím Profi Press s. r. o., stojí psáno webových stránkách časopisu Moderní obec.
Kdo se bude smát, když se Město Liberec pere s Teplárnou? A kdo určitě ne?
31. 10. 2017 KOMENTÁŘ, PŘIDÁNA TZ MVV: Faktickým vyhlášením války byla snaha libereckého zastupitelstva, které deklarovalo vůli vzdát se jakékoli politické odpovědnosti za svůj minoritní podíl v Teplárně Liberec (kde vlastní zhruba jednu třetinu). Namísto politického či odborného zastoupení do orgánů společnosti chce totiž město nominovat právníky. Již tak nedobré vztahy s většinovým vlastníkem to bezesporu nezlepší, ba právě naopak. Když se dva perou, třetí...
O dutých stromech a (dutých) politicích
30. 10. 2017 GLOSA: Stává se libereckým evergreenem diskutovat stav lip v Masarykově aleji. Tato impozantní liberecká třída, respektive alej ji lemující, pamatující rakousko-uherskou císařskou návštěvu, již leta marně čeká na rozhodnutí o svém osudu. Další mozaika do roztříštěné skládanky byla přitom složena na říjnovém městském zastupitelstvu.
Radniční koalice je rozpadlá, stranická trička se svlékají s hadí mrštností. Ještě rok.
28. 10. 2017 INVENTURA: Neodolala jsem vábení vlezlých televizních upoutávek a přepnula z internetového přenosu libereckého zastupitelstva na uřvaný pořad Máte slovo. Mluvilo se tam totiž o Účtenkovce, loterii provozované státem za peníze daňových poplatníků. V dané chvíli to ale byl program o poznání záživnější než to, co se právě bralo na ospalém zastupitelstvu.
V kraji a jeho obcích lze vysledovat ony provařené „signály“ testující voličskou přízeň
24. 10. 2017 KOMENTÁŘ: Ve volbách má každý člověk k dispozici jen svůj hlas. Po volbách pak svůj názor na to, jak dopadly. Nic víc, nic méně. Další epizoda velké hry se sečtením a zveřejněním výsledků přesunuje na stranu politických stran a hnutí, která urvala nad pět procent voličské přízně. Všichni ostatní mohou diskutovat, analyzovat, divit se, děsit se… a to je tak asi všechno, řečeno s klasikem, co se s tím dá dělat.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
S timto se da souhlasit, jen to vypada blbe navenek. Jestli to exanaci...
Zaujala mě vaše věta - Za předchozích 25 let se nikdy nestalo, že by...
Převlékači kabátů , od těch si máme nechat radit?No v ČR a v LBC je...
Kde jsi se tu vyloupl, Kalousku, zloději! Hloupej honzo.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
listopad
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).