reklama
Glosy, poznámky, komenáře
Lido-sado-obraně nejde o celé Lidové Sady, zajímá jí jen dění za vlastním plotem
23. 9. 2017 INVENTURA: Jenom s obstrukcemi a nevstřícností ze strany města musí počítat každý, kdo by chtěl v Liberci stavět. Ačkoli je vlastníkem pozemku v lokalitě územním plánem vyčleněné pro bydlení. Tam si sice dům postavit může, nemůže ale počítat s tím, že mu město...
Vábení pánů píáristů by měla ZOO odolat. Supermani rádi před kamerami loví tygra
18. 9. 2017 INVENTURA, AKTUALIZOVÁNO: Favorit nadcházejících parlamentních voleb Andrej Babiš ví, jak na sebe upozornit. Osobních problémů pramenících z jeho minulých angažmá má sice nad hlavu, ale vždycky je alespoň na okamžik dokáže překrýt něčím ještě mediálně zajímavějším. Jeho dvorní páni píáristé moc dobře vědí, jak zavrtěti psem.
Když už dění kolem výběrových řízení kritizuje i Baxa, musí to být pořádná džungle
9. 9. 2017 INVENTURA: Změnařský zastupitel Jaromír Baxa lehce prozřel a navzdory své příslušnosti k nejsilnějšímu klubu v libereckém zastupitelstvu kritizoval způsob, jakým rada města zadává a řeší veřejné zakázky, pokud už se k nějakým prokouše. Reagoval i na poslední jednání rady, která musela schválit sérii výjimek ze směrnice č. 3 Rady města, jež stanoví pravidla pro komplexní agendu vztahující se tendrům.
Horkou jehlou spíchnutý program Léta u přehrady byl jen stínohra pro úřady
2. 9. 2017 INVENTURA: K ojedinělému úkazu došlo na úterním jednání krajských zastupitelů. V otázce zřízení krajského dopravního podniku byl nejednotný klub SLK. Záměr prosazovaný lidmi kolem hejtmana podpořili zastupitelé napříč politickými stranami včetně změnařské opozice. Otázka zní, proč.
Úniky informací z citlivých spisů? V Liberci už léty odzkoušený model
31. 8. 2017 POZNÁMKA: Parlamentní komise, která se v Praze zabývá odposlechy a úniky informací z policejních či soudních spisů, by od minuty mohla dorazit do Liberce na své výjezdní zasedání. Město pod Ještědem je totiž zneužíváním úniku informací z různých spisů pověstné. Stejně jako tím, že úniky již nejednou „pomohly“ v politickém boji těch „správných“ proti těm „nesprávným“.
Umět se srovnat s úspěchem i neúspěchem. Poslanec Komárek nezvládl ani jedno
29. 8. 2017 KOMENTÁŘ: V politice platí, že je v prvé řadě potřeba umět se vyrovnat s úspěchem. Takzvaně nezblbnout. A v druhé řadě potom nezbláznit se z neúspěchu. Tedy opět nezblbnout. Jak to tak vypadá, ani jedno se nepodařilo stále ještě poslanci z ANO, Martinu Komárkovi.
Martina Rosenbergová v dresu ODA dráždí politické soupeře
28. 8. 2017 SOUVISLOSTI: Oznámená kandidatura Martiny Rosenbergrové za ODA vyvolala ve městě pod Ještědem bouřlivou debatu. Z čehož může mít velkou radost asi především pražský miliardářský podnikatel Pavel Sehnal, který se starou osvědčenou politickou značku snaží oživit, a asi v žádném jiném regionu neměl tak silný zásah a takovou viditelnost, jako v Libereckém kraji. S kritikou se nicméně dostavili tradičně především ti, kdo by měli být sami raději ticho.
Jedním zadkem soustavně sedí na mnoha posvíceních, na další se chystá
26. 8. 2017 INVENTURA: Starostové a nezávislí (STAN), jimž se začíná v internetových diskusích přezdívat stánkaři, přišli tento týden o lídra kandidátky v Ústeckém kraji, o jabloneckého podnikatele Dalibora Dědka. Zakladatel úspěšného Jablotronu a miliardář Dědek ale na STAN nezanevřel, pouze se stáhl z postu, na němž si do něj každý téměř beztrestně, protože i budoucí politici podle různých judikátů „požívají menší míry ochrany osobnosti“, může...
Mrtvý kůň v Liberci jménem ODA? Nesuďme před startem, může jedině překvapit
23. 8. 2017 KOMENTÁŘ: ČSSD razí, minimálně v libereckém regionu, zajímavou politiku – co volby, to nový lídr. Má to, samozřejmě, své výhody – ten stávající se neokouká. Nově tak ztratila svou bývalou primátorku Liberce a jednu ze svých nejviditelnějších tváří, Martinu Rosenbergovou, která po dlouhodobých neshodách uvnitř ČSSD přešla do ODA. Ačkoli mnozí tomuto projektu nedávají šanci, může se nakonec stát černým koněm příštích komunálních voleb.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Dela to moc dobre. Vsechny ostatni media proti nim jedou a nechaji se...
Jakápak válka o Zborovskou ulici? Musím říci, že bytový dům, byť jen...
Za to bych se přimlouval, to by bylo řešení pro Liberec.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
září
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).