reklama
Glosy, poznámky, komenáře
Byli-li by lovci dotací živi ze svých úspěchů, dávno už leží v nemocnici na kapačkách
25. 7. 2017 GLOSA: Bývalý vychovatel z učiliště, později mj. redaktor Libereckého dne a Mladé fronty DNES, který v minulosti aktivně pomáhal nejedné kampani politických stran v regionu, nyní opět píše pro politický web Změny pro Liberec. Odpovídá zde na prý aktuální otázky. Je...
K úspěchu vedou skutky, nikoli jalové proklamace vybájené těsně před volbami
22. 7. 2017 INVENTURA: V končícím prázdninovém týdnu se sešly hned dva psí příběhy. Ten první je o Bartovi, hrdinném border teriérovi, který vydržel celých 16 dní v noře ve skalách Českého ráje, kam vlítnul za liškou a už nemohl ven. Nakonec se doslova zázrakem z pasti vyhrabal a navzdory všemu, co musel zažít, se mu nic moc nestalo. Byl vyhublý a dehydrovaný, chyběl mu jen zub. Což je druhý zázrak.
Babiš se na Benátskou už ohlásil, do strun si ale určitě nehrábne, ujistil pořadatel
21. 7. 2017 POZNÁMKA: Když jsem v sobotní Inventuře zavtipkovala, že se exministr financí a předseda Hnutí ANO Andrej Babiš možná vloudí i na Benátskou noc, aby si zde před desetitisíci diváky „vystřihl nějaké sólo“, nebyla jsem moc daleko od pravdy. Babiš se na Benátskou opravdu už ohlásil. V reakci na můj „žert“ to potvrdil Pavel Mikez, ředitel pořádající společnosti.
Uvařili na sobotu Svijanského bureše? Chystá se o Benátské sólo pro Andreje?
15. 7. 2017 INVENTURA: Proklatě účelně to vymysleli píáristé Andreje Babiše, šéfa Hnutí ANO, když jej vpašovali do programu Slavností svijanského piva, kterými bude, stejně jako předchozích 27 let, žít tento víkend Svijanský Újezd. Babiš zde podstoupí výuku u pípy a poté bude tři hodiny osobně točit pivo v jednom ze stánků. Zdravotní průkaz už má vystaven a EET kasa mu chybět nebude.
Kdo je majákem a kdo pirátem? Rozhádaná Změna si vzala na pomoc metafory
14. 7. 2017 POZNÁMKA: Zajímavá vnitrostranická diskuse se rozeběhla na sociálních sítích Změny pro Liberec mezi Janem Korytářem a Ivanem Langrem. Jde o politické obchodování. Zatímco Jan Korytář dával nedávno opakovaně najevo, že by raději své zájmy „obchodoval“ a změnil politiku svou i svého uskupení, uvnitř Změny takové přesvědčení nepanuje. A veřejná diskuse probíhá na úrovni metafor – řeč je o majácích a pirátech.
Poražený Jan Korytář hraje vabank o svou budoucnost v politice. Jeho Změna se štěpí
12. 7. 2017 KOMENTÁŘ: Poslední předprázdninové zastupitelstvo přineslo nejedno překvapení a ukázalo více, než si aktéři přáli. Především ale mělo jednoho poraženého: Jana Korytáře, lídra Změny. Neuspěl se snahou změnit politiku svého politického uskupení. Nepodařilo se mu ani „vyobchodovat“ žádný ze svých bodů programu a navíc se jasně ukázalo, že má velké problémy „doma“, ve Změně. A je jedno, zda to myslel upřímně, nebo to byl jen další z jeho...
Miliony inkasované za značná omezení v rámci filmování hbitě vyletí komínem
8. 7. 2017 INVENTURA: Liberec zase bude anonymně slavný. Jeho architektura, ulice i například divadlo se hodí zahraničním produkcím k natáčení dobových filmů z éry nástupu fašismu či rozvinutého socialismu. Jeden takový, o Bertoldu Brechtovi, se točil i během dvou svátečních dnů. Byla kvůli tomu zavřená část Benešova náměstí mezi radnicí a divadlem, divadlem a poštou i u kavárny Pošta ve směru od knihovny. Non stop. Byť se točilo jen pár hodin.
Korytářův majstrštyk: Kvůli svému známému chce rovnou zakládat novou městskou firmu
2. 7. 2017 INVENTURA: Psát inventuru týdne, v němž jednají krajští i liberečtí zastupitelé, je vcelku snadné. Informací i dojmů je tolik, že se dají přehazovat vidlemi. My ale začneme zprávou z Českolipska. Nový pětimístný automobil dostal díky sponzorům do užívání za symbolické jednokorunové nájemné Domov důchodců ve Sloupu v Čechách. Malou dodávku, která pojme dva vozíčkáře, bude vedení domova používat k převozu klientů k lékaři nebo za službami. Auto...
Krajské zdravotnictví trpí, jenom rychlá výměna manažerů může přinést čerstvý vítr
28. 6. 2017 POZNÁMKA: Již delší dobu se krajské zdravotnictví potýká s vážnými problémy. Namísto koncepční a systémové práce se řeší personální a osobní útoky. Ty v současné době eskalovaly mediálním prohlášením ředitele liberecké nemocnice Luďka Nečesaného o zvažované rezignaci, následované skutečnou rezignací předsedy představenstva krajské nemocnice Pavla Marka.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Je pravda, že celý Balon se promění v doupě hazardu ?
Přátelé, dobrá zpráva, jejich Liberec má humornou přílohu, konečně...
Nejsem pamětník Šebelkovy práce, nikdy jsem nesledoval autory novinových...
Mimochodem , vyzkoušel jsem doporučený přístup přes prohlížeč Opera...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
červenec
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).