reklama
Glosy, poznámky, komenáře
SLK se pokusí obnovit jednání o čtyřkoalici, mělo by jít o argumenty, už ne o emoce
15. 10. 2018 TO VÍKEND DAL: Otázka, kdo bude mít v letech 2018 - 2022 klíče od liberecké radnice, není ani po víkendu zodpovězena. Povolební vyjednávání jsou týden po komunálních volbách na úplném začátku. ČTK uvedla, že v krajském městě se vítězní Starostové pro Liberecký kraj...
Po krachu první verze liberecké koalice se zřejmě loví bobřík mlčení. Nebo mlžení?
13. 10. 2018 INVENTURA: Do poražených se nekope. Pokud ovšem okolí poražených nezačne kopat do vítězů. To se v Liberci právě děje. Příznivci Změny pro Liberec neustáli drtivou porážku v komunálních volbách a totální neúspěch u referenda a hbitě oprášili metody, s jejichž pomocí se dvakrát, po zádech politických protivníků, vyšplhali na výsluní. Jenže: Nic netrvá věčně.
SLK má plán až do roku 2030. Nevylučuje se s tím, s čím šly letos do voleb ANO a ODS
8. 10. 2018 TO TÝDEN DAL: První říjnový víkend dal především odpověď na otázku, kdo bude následující čtyři roky vládnout na radnicích a měst a obcí Libereckého kraje. Kromě Tatobit na Jablonecku se všude uskutečnily komunální volby. Semilsko a Jablonecko volilo i senátora. V prvním kole uspěl post obhajující Jaroslav Zeman z ODS, který do rozhodujícího utkání postoupil s kandidátkou hnutí Senátor 21 Michaelou Tejmlovou.
M. Hron: Na emočním selhání J. Korytáře parazitovat nehodlám
6. 10. 2018 Ty brigádníky s transparentem informujícím o libereckém referendu, stojící před volebními místnostmi, mnohdy opírajícími sebe i ceduli o zeď budovy, viděl včera a dnes ráno každý, kdo šel k volbám. A s jednou takovou nezletilou brigádnicí, jíž si za dva tisíce najala referendum pořádající Změna pro Liberec, měl mít včera, podle propagandistického webu Jana Korytáře, "potyčku" opoziční zastupitel Michal Hron (SLK). Hronovi je letos 69 let a kandiduje...
Končící primátor se obklopil sobě užitečnými lidmi, ne bratrstvem natažených pracek
6. 10. 2018 INVENTURA, AKTUALIZOVÁNO: Stoh předvolebních tiskovin, které záhy skončí v kontejneru na papír, se povážlivě zvětšil. Aby ne, v pátek začaly komunální volby. Každá kandidující strana, politické hnutí či jen účelová kandidátka sepsaly a nechaly vytisknout všechno, co chtěly před rozhodujícím hlasováním o budoucnosti Liberce sdělit. Teď už je to výhradně na voličích. Na jakou cestu vyšlou krajské město v následujících čtyřech letech?
Kdo jsou černými esy v Liberci, aneb kdo může překvapit
5. 10. 2018 GLOSA: Tak nějak se má za to, že výsledky komunálních voleb v Liberci příliš nepřekvapí a že se o první tři místa se „poperou“ ANO, Starostové a Změna. Jenže průzkumy a očekávání dávají tušit, že jen dvě politická uskupení dohromady většinu nedají a se Změnou nikdo jít nechce. Kdo tedy bude tím, kdo budoucí koalici může doplnit?
Končící politická éra Liberce je smutnou tragikomedií, bude nová kapitola lepší?
4. 10. 2018 Klasik říká, že vše pěkné jednou končí, a něco krásného začíná. V liberecké komunální politice to ale, zdá se, příliš neplatí. Tak především, to co končí, nebylo nic pěkného, spíše naopak. A to, co je před městem, zatím nebudí velké naděje. Možná je ale na pesimismus brzy – karty přece jen už za pár hodin rozdají voliči. I když…
Finále kampaně se rozhodně neodehrává v rukavičkách
4. 10. 2018 GLOSA: Je to už taková tradice. Před každými volbami se po kraji rozšíří nešvar, kdy na sebe kandidující strany metají špínu, pomlouvají si kandidáty a s velkým gustem například porušují i pravidla pro výlep a vyvěšování předvolebních plakátů. Vedoucím pelotonu v krajském Liberci je pravidelně Změna, hnutí statutárního náměstka primátora Jana Korytáře, jenž neustále někam kandiduje.
Na stříhání pásky konečně došlo i v Liberci, dobrovolní hasiči si zbrojnici ušili na míru
1. 10. 2018 TO VÍKEND DAL: Prodloužený víkend, kdy meteorologům naštěstí vůbec nevyšla předpověď a bylo úžasně jasno a slunečno, což svádělo k výletům i sportování, přinesl jedno „stříhání pásky“. Což v jiné době bývala nejčastější činnost místních politických reprezentací před komunálními volbami. Letos ale není příliš co stříhat, protože nic moc nevzniklo. Existují ale výjimky:
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Nechápu, proč u toho musí být za každou cenu ODS? Pokud by pro SLK a ANO...
Ale tohle je jeho jediná (či poslední) šance, jak si ten řetěz na krk...
Presne tak, jak bylo zde v jinem clanku naznaceno uz v sobotu. Odchodem p....
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
říjen
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).