reklama
Diskusní fórum
Liberec podá kvůli referendu kasační stížnost, šibeniční termín to ale neposune
19. 9. 2018 Liberec podá kasační stížnost na postup krajského soudu, který rozhodl o konání místního referenda v Liberci spolu s komunálními volbami 5. a 6. října. Na termín hlasování to ale zřejmě nebude mít vliv. Kasační stížnost nemá odkladný účinek, řekla ČTK mluvčí...
Je čas ulehčit lidem a snížit daň z nemovitosti o 40 procent
19. 9. 2018 V současné době, kdy spolu s růstem ekonomiky výrazně rostou i daňové příjmy města, je načase ulehčit občanům a vylepšit podmínky pro bydlení v Liberci. Snížení daně z nemovitosti je jedním z nástrojů. Daň z nemovitosti je jediná daň, jejíž výši může město ovlivnit. Tvoří ji 2 koeficienty, základní a místní. Ty se vzájemně násobí a vzniká tak výsledný koeficient pro výpočet daně.
ODS oprašuje svůj nápad, jak udělat okolí z přehrady „Zelené srdce Liberce
18. 9. 2018 Asi se shodneme na tom, že liberecká přehrada nemůže a nikdy nedostihne svou větší sestru v Jablonci nad Nisou. Je to dáno mnoha faktory, mj. sevřením na konci Harcovského údolí i omezením historickou zástavbou ulic Chelčického a Blahoslavovou. Brzdou rozvoje je i složitá situace s Povodím Labe, vlastníkem přehrady.
Energie nechybí. Máme co nabídnout, hlásí energetik
18. 9. 2018 Dvaapadesátiletý energetik Zdeněk Flekna vede v letošních komunálních volbách kandidátku Hnutí SPOLU. V Semilech, kde hnutí kandiduje, by rádi konečně dostali prostor ve městě něco změnit. Sám lídr by se chtěl podívat na zoubek městskému rozpočtu a zarazit předražené investice.
Schopnosti tváří LOL! se mohou hodit při evakuaci. I s břemeny jsou rychlí jako šíp
17. 9. 2018 TO VÍKEND DAL: Díky sobotním oslavám Ještědu víme, k čemu a v čem jsou dobří a do budoucna užiteční lokální politici, kteří se od Změny přeskupili do LOL. Díky závodu ve vynášení pivních sudů na dominantu nad Libercem už také víme, jak to Zuzana Kocumová a Jaromír Baxa, odpadlíci od party Jana Korytáře, míní s tím otevíráním města občanům. Jsou borci ve vynášení břemen na Ještěd, a to se může hodit. Třeba při evakuaci.
Podle libereckých lídrů je investiční prioritou krajského města rekonstrukce bazénu
17. 9. 2018 Nejčastěji zmiňovanou investiční prioritou Liberce pro nadcházející čtyři roky by měla být oprava městského bazénu. Vyplývá to z předvolební ankety ČTK mezi lídry volebních kandidátek parlamentních stran a hnutí, které mají své zástupce v zastupitelstvu Liberce. Komunální volby se konají 5. a 6. října. Většina lídrů preferuje rekonstrukci plaveckého areálu. Jen ANO by chtělo kromě rekonstrukce postavit i nový u multifunkční arény. Za...
Za LK přišly projekty s náklady za více než 43 miliard korun
16. 9. 2018 V červenci a srpnu probíhal po celé České republice sběr strategických investičních záměrů krajů a obcí pro účely vytvoření Národního investičního plánu Vlády České republiky. Tato aktivita vychází z dlouhodobého záměru vlády, který cílí na efektivnější a úspornější rozdělování veřejných prostředků. Podklady za Liberecký kraj obsahují projekty s celkovými náklady více než 43 miliard korun. Sběr dat řídí ministerstvo pro místní rozvoj.
Ať hejtman ve své cause podnikne cokoli, vždycky se ozve řev z řad jeho odpůrců
15. 9. 2018 INVENTURA: Měl to být proces roku, ne-li století, a předvolební bič na Starosty pro Liberecký kraj, jejichž významnou součástí je hejtman Martin Půta. Měl a bude. Byť se soud s ním oddálil. Půta se po čtyřech letech nikdy nespecifikovaného vyšetřování a mediálního lynče dočkal projednání své údajně korupční causy před soudem. Ten ale skončil dříve než začal. Námitka podjatosti kvůli jedné z přísedících, jež je manželkou Půtova stranického...
Rereferendum se uskuteční v termínu voleb, rozhodl soud
15. 9. 2018 V Liberci se spolu s komunálními volbami 5. a 6. října uskuteční i referendum, rozhodl o tom liberecký krajský soud. Jeho rozhodnutí nahrazuje rozhodnutí zastupitelstva. Přípravný výbor místního referenda tak uspěl u soudu se stížností proti postupu úředníků libereckého magistrátu. Soud nevyhověl námitkám města na podjatost soudců ani žádosti magistrátu o posunutí termínu referenda na pozdější dobu. Rozhodnutí dnes zveřejnil krajský soud na své...
Aktuální diskuze
pane Jozefe, v předchozím příspěvku jsem jasně uvedl, že majetek...
To uz vime tzv. .na felcmana. Muze za to magistrat. Ten ale musi dodat sto...
On si Korytář myslí,že u soudu o referendum vyhrál.Je však na...
Věřte, že si je spočítali, nic složitého napočítat do sta, ale...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
září
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).