reklama

Náklady na stavbu nové radnice v Turnově stouply o 12 procent

4. 12. 2018
Náklady na výstavbu nové radnice stouply oproti ceně, která vzešla ze soutěže, o 12 procent. Celkově tak město za přestavbu bývalého sirotčince zaplatí asi 65 milionů korun. Novinářům to řekl starosta Tomáš Hocke (nezávislý blok). Rekonstrukce budovy ve Skálově ulici, která začala loni v srpnu, je již hotová. Nyní město stavbu přejímá, uvedl starosta.
Náklady na stavbu nové radnice v Turnově stouply o 12 procent
Foto: www.turnov.cz

Za nárůstem ceny jsou podle něj čtyři důvody. Prvním bylo to, že projekt byl z roku 2010 a od té doby se změnily některé protipožární normy či nároky na osvětlení. Dalším je, že úřad dnes funguje trochu jinak než v roce 2010. "Některé věci se musely upravit pro to, aby se tam úředníci a zároveň městští policisté vešli," uvedl starosta.

Třetím důvodem je podle něj to, že rekonstrukce odhalila některé stavební problémy, s nimiž se nepočítalo. "Nacházeli jsme tam konstrukce, které nebyly v předešlých velkých rekonstrukcích dobře ošetřeny a různě na nás začaly vypadávat kusy objektů," řekl Hocke. Zvýšené náklady podle něj také souvisely s přípravou jiného chystaného projektu města, a to je přestavba dalšího domu ve Skálově ulici na víceúčelové komunitní centrum. "V rámci toho se dělaly nějaké přípojky inženýrských sítí a další záležitosti," dodal starosta.

Z bývalého sirotčince, kde byl v minulosti i středoškolský internát, zůstalo jen obvodové zdivo, část krovů a vodorovné konstrukce. Kolaudace bude podle starosty v prosinci, jako úřad začne budova fungovat až v průběhu ledna. "Od 7. do 11. ledna by mělo probíhat velké stěhování úřadu," řekl Hocke. V té době by tam už měla být nastěhovaná městská policie. Podle jejího velitele Luboše Trucky si nemohou dovolit na týden přestat fungovat. "Musíme zajišťovat 24hodinovou službu," uvedl. Předpokládá, že využijí ke stěhování víkendy, vánoční svátky i noci.

Po dokončení bude mít Turnov úředníky jen na dvou místech, ve staré a nové radnici. Nyní jsou úředníci ve čtyřech budovách. Radnice si od sestěhování úředníků slibuje snížení nákladů na provoz i lepší řízení úřadu. V nové radnici budou kromě strážníků i správní, sociální, školský, dopravní i živnostenský odbor, matrika a odbory krizového řízení a přestupků.

čtk
Diskuse ke článku
O vaše názory a komentáře opravdu stojíme. Proto máte ke každému materiálu uveřejněnému na tomto portále možnost diskutovat. Aby se z diskusního fóra ale nestala "stoka" obvyklá u některých jiných webů, stanovil provozovatel www.genusplus.cz. Pravidla diskuse. Seznamte se s nimi, prosím, v záhlaví portálu v rubrice Pravidla diskuse. Děkujeme.
galerie
15. 12. 2018 10:05 Liberecká galerie má dvě nové výstavy. Na jedné jsou díla výtvarných pedagogů z polské Vratislavi a na druhé představuje svoji tvorbu Richard Loskot.
koncert
15. 12. 2018 07:15 Česká Carmen Andrea Kalivodová bude hostem Libereckého adventu. Představí se koncertním recitálem v kostele sv. Antonína Velikého v neděli 16. prosince od 16.00 hodin.
kostel
15. 12. 2018 07:04 Barokní kostel Nalezení sv. Kříže v Liberci čekají další opravy. V příštím roce chce arciděkanství dokončit opravu střechy, v dalším začít s fasádou.
frýdlant
15. 12. 2018 07:00 Operační sál Nemocnice Frýdlant je už dva týdny zavřený, kvůli otravě krve u devíti operovaných pacientů. Kdy bude možné operovat, není zatím jasné.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
prosinec
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).