reklama

Silnice kolem přehrady se kvůli plezíru politiků zavírat nebude

8. 6. 2018
Zvolenská ulice v Liberci, která vede kolem přehrady, se kvůli rekreaci letos pro automobily uzavírat nebude. Jedním z důvodů je, že příští rok by měla začít dvouletá oprava přehrady. Novinářům to řekl primátor města Tibor Batthyány (býv ANO). "Zvolenská ulice bude kvůli tomu (opravě přehrady) uzavřena, takže si to řidiči další dva roky užijí dost a dost," uvedl primátor. Vedení města podle něj letos také nechce uzavřením silnice působit problémy organizátorům akcí.
Silnice kolem přehrady se kvůli plezíru politiků zavírat nebude
archivní foto

Zvolenská ulice je spojnicí z Harcova, kde jsou i univerzitní koleje a sportoviště, do dolního centra přes křižovatku u Textilany. "Letos je několik velkých akcí. Jednou z nich je mistrovství republiky v hasičském sportu, kdy sem přijede na tisíce sportovců," uvedl primátor. Cesta na sportoviště a k ubytování podle primátora vede právě kolem přehrady. "Organizátoři už vydali informační leták s vyznačením trasy," dodal.

Zhruba kilometrový úsek nechalo loni město zkušebně uzavřít na celý srpen. Zdůvodnilo to zvýšením bezpečnosti, zklidněním lokality a rozšířením možnosti rekreace a sportovního využití. Podle náměstka primátora Jana Korytáře (Změna pro Liberec), který uzavření na léto loni prosazoval, to bylo ku prospěchu. Uzavření silnice ale loni kritizovali někteří motoristé. Poukazovali na to, že kvůli jiným uzavírkám bylo krajské město obtížně průjezdné a uzavření Zvolenské to jen zhoršilo.

Korytář výtky motoristů respektuje. Další uzavření silnice jen kvůli rekreaci plánuje, pokud uspěje na podzim v komunálních volbách a pokud dojde ke změně v organizaci uzavírek silnic. "Chci zajistit, že v Liberci budou úplně jinak fungovat uzavírky a teprve poté, až ukážu Liberečanům, že umíme řešit další problémy, tak si dovolím znovu navrhnout Zvolenskou na uzavření," dodal.

O trvalém uzavření Zvolenské ulice pro automobily alespoň pro letní sezonu se v Liberci mluví dlouhodobě, první takový projekt se objevil už před více než deseti lety. Žádný se ale nakonec nerealizoval.

Poznámka redakce: Pokud chce město dostat k přehradě cyklisty, musí v první řadě odstranit zákazové značky umístěné na břehu s promenádou. Zákaz vjezdu všech vozidel, tedy i kol, je umístěn i na hrázi. Pokud chce ukázněný cyklista značení respektovat, nemůže bez porušení pravidel přehradu objet. Paradoxně musí vždycky použít Zvolenskou ulici, byť existuje cesta po bezpečnějším břehu.

Loňské uzavření této ulice, které prosadil Korytář vyloženě z plezíru a aby splnil svůj nesmyslný a nedomyšlený slib, se letos naštěstí opakovat nebude. Do budoucna by to tak mohlo zůstat. Stačí, když problémy města bude po komunálních volbách řešit někdo povolanější a méně populistický.

čtk, uba
Diskuse ke článku
O vaše názory a komentáře opravdu stojíme. Proto máte ke každému materiálu uveřejněnému na tomto portále možnost diskutovat. Aby se z diskusního fóra ale nestala "stoka" obvyklá u některých jiných webů, stanovil provozovatel www.genusplus.cz. Pravidla diskuse. Seznamte se s nimi, prosím, v záhlaví portálu v rubrice Pravidla diskuse. Děkujeme.
8. 6. 2018 07:53
chro, chro
Dobrá zpráva, jen to vyhrožování Korytáře je legrační
8. 6. 2018 07:54
hmmmm
Když si vzpomenu na loňský trapas, otvírá se mi kudla v kapse. Bylo tam tak živo, že se tam navečer ženský bály i běhat
8. 6. 2018 09:51
tomas
Nikdo Vám nikdy nedá tolik, kolik Vám pan Korytář slíbí. A protože na něj již čeká opoziční lavice, může slibovat i hory s horákama...
Letos naštěstí blbost a populismus nezvítězí a Zvolenská pomůže ucpanému městu
8. 6. 2018 09:57
hanus
Komedie stara. At odstrani znacky z promenady a ve zvolensky udelaj chodnik pul na pul cyklo a chodci, pridaj tricitku a je po problemu.
8. 6. 2018 10:13
Zorro
Na te fotce ctu mimo vozidel sml, tedy toho, kdo loni silnici zavrel. Takze papalasi ve sluzebnim aute (jinym ani nejezdi, proc taky kdyz p h m plati mesto) tudy jezdit mohli. Tomu rikam papalasska zvule hodne neobolseviku.

8. 6. 2018 11:14
Jarin
Dnes rano jsem u prehrady byl. vsichni jezdej po.plazi
mýdlový princ
21. 1. 2019 17:06 V sobotu 26. ledna se koná v Home Credit Areně unikátní muzikál s hity Václava Neckáře Mýdlový princ. Začátek je v 19:00 hodin.
jablonec
21. 1. 2019 16:03 Jablonec nad Nisou rozdělí na dotacích na podporu sociálních služeb, vzdělávání, kultury a sportu přes 11 mil.Kč. Nejvíc peněz je pro sociální služby.
bezdomovci
21. 1. 2019 12:04 Když nestačí lůžka, nabízejí centra Naděje v Jablonci nad Nisou a Liberci v mrazivých dnech bezdomovcům na přenocování alespoň "horké židle".
fotbal
21. 1. 2019 11:04 S fotbalisty Liberce neodcestoval na soustředění konžský útočník Elvis Mashike Sukisa, který míří zpět do Českých Budějovic na půlroční hostování.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
leden
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).