reklama

Radnice líčí na nové strážníky stotisícovým bonusem, u krematoria se bude platit

6. 2. 2019
Radní krajského Liberce schválili následující: Městská policie Liberec zavádí náborový příspěvek. Důvodem vstupního bonusu pro nové strážníky ve výši až 100 000 tisíc korun je zatraktivnit nábor pro obsazení volných pracovních míst u městské policie. V Liberci potřebujeme navýšit počet strážníků a náborový příspěvek je prvkem, který městské policii pomůže lákat zájemce o práci v situaci, kdy je v zemi rekordně nízká nezaměstnanost.
Radnice líčí na nové strážníky stotisícovým bonusem, u krematoria se bude platit
Foto: MML

Vedle pěti týdnů dovolené a příspěvků na stravu se výhody pro strážníky rozšířily v roce 2019 i o čtyři dny sociálního volna. Pokud bude zájemci o práci strážníka poskytnut náborový příspěvek, bude vázán na smluvní povinnost setrvat u zaměstnavatele na dobu pěti let.

Prodloužení doby platnosti nájemní smlouvy

8.ledna 2019 obdržel liberecký magistrát od společnosti LIVINGSTONE, s. r. o., žádost o prodloužení nájemní smlouvy nebytového prostoru pavilonu I v areálu bývalých LVT. Původní smlouva byla uzavřena 25. ledna 2018 a platila od 1. 3. 2018 do 28. 2. 2019. Nájemce užívá prostory za účelem realizace výstavy Magický Himálaj o výměře 918,69 m2, nájemné činí 15,- Kč/m2/rok, to je tedy 13 780 Kč ročně. Rada města Liberce schválila prodloužení smlouvy do 31. 10. 2019.

 

Schválení otevírací doby LVT

 Radní schválili otevírací dobu areálu bývalých libereckých výstavních trhů v Masarykově ulice. Tento areál je klasifikován jako veřejný prostor. Obyvatelům města je umožněn pohyb po areálu a průchod z Masarykovy ulice na Tržní náměstí. Na noc se areál zamyká, především z důvodu častého výskytů osob bez domova, kteří prostor znečišťují a dále z důvodu pobytu vandalů.

 Otevírací doba:

Zimní období – listopad, prosinec, leden, únor – otevírací doba 7:00 – 17:00

Období jaro-podzim – březen, duben, září, říjen – otevírací doba 7:00 – 18:00

Letní období – květen, červen, červenec, srpen – otevírací doba 7:00 – 20:00.

Regulace populací holubů prostřednictvím odchytu do klecí a plašení dravců

 Statutární město Liberec se i v letošním roce rozhodlo přistoupit ke snižování počtu holubů ve městě. Metodou je kombinace plašení a odchytu do klecí.  Tuto službu bude pro město i nadále vykonávat Alexandr Vrága, protože má několikaleté zkušenosti a disponuje patřičnými povoleními a certifikacemi. Odchyt a plašení bude primárně probíhat na sídlišti Rochlice, Na Rybníčku, v centru města i v dalších lokalitách. Výhodou je i fakt, že plašení bude probíhat i v koordinaci s dalšími subjekty, jako je KNL nebo městský obvod Vratislavice nad Nisou.

Alexandr Vrága měsíčně vyhodnocuje svoji práci ve zprávě, kde je uveden i počet odchycených holubů v jednotlivých místech. V roce 2018 bylo v Liberci odchyceno 620 holubů. Cena za tyto služby je 19 636 Kč měsíčně, bez DPH. Uvedené činnosti budou probíhat od února do prosince 2019. 

Zřízení zóny placeného stání v ul. U Krematoria a rozšíření v lokalitě Tržní nám.

 Liberečtí radní schválili záměr zřízení zóny placeného stání v ulici U Krematoria s tím, že prvních 90 minut bude zdarma a další stání bude zpoplatněno v režimu "žluté zóny", tedy 10 Kč/hod. Rovněž souhlasili se záměrem rozšíření parkovacích ploch v zóně placeného stání v lokalitě Tržního náměstí, a to na komunikaci k areálu výstaviště mezi plaveckým bazénem a areálem školského zařízení. Nová plocha pro stání bude ve stejném zpoplatněném režimu jako stávající plocha, a tou je  "oranžová zóna" za 10 Kč na 30 minut, 1 hodina za 20 Kč a každá další hodina 20 Kč.

Rozšíření Zoologické zahrady Liberec o Údolí ohrožení divočiny

ZOO Liberec v letošním roce oslaví 100 let od zahájení éry koncepčního budování expozic a návštěvnické infrastruktury v uceleném areálu zoologické zahrady. Je tak nejstarší zoologickou zahradou na území bývalého Československa. Nejstarší zoologická zahrada v České republice se dostává na pomyslné rozcestí a je nutné velmi pečlivě rozvážit, jakou cestou se vydat dál. Zda cestou dalšího snižování počtu zvířat, především těch větších, prostorově náročnějších, zároveň ale návštěvnicky atraktivních. Nebo cestou rozprostření chovaných druhů a návštěvnické infrastruktury na větší plochu. Rada města Liberce projednala a schválila záměr rozšíření areálu zoologické zahrady o nové území, vhodné k vybudování relativně levných, prostorných a přírodních expozic pro ohrožená a atraktivní zvířata a moderní infrastruktury pro návštěvníky zahrady.

Vyhlášení oblasti se zvýšenou intenzitou rizikových jevů

Vojanova ulice na Františkově a dům v ulici U Kolory ve Vesci patří dlouhodobě mezi místa s výrazným sociálním zatížením, kde jsou sice dlouhodobě poskytovány sociální intervence (státní správa, samospráva, neziskový sektor), ale více méně s nulovou efektivitou. Rada města po projednání schvaluje podat k správnímu orgánu žádost statutárního města Liberec o vydání opatření obecné povahy dle §33d zákona č. 111/2006 Sb. o pomoci v hmotné nouzi, v platném znění, jímž se vyhlašuje oblast se zvýšenou intenzitou rizikových jevů a narušování veřejného pořádku.

 

MML/Jana Kodymová
divadlo
17. 2. 2019 07:13

Divadelní spolek J. K. Tyl Lomnice nad Popelkou připravil 22. ročník Krajské přehlídky ochotnického divadla Jizerské oblasti. Proběhne od čtvrtka 28. února do neděle 3. března.

byty
17. 2. 2019 07:12 Obce v Libereckém kraji mají zatím málo informací k dotacím na výstavbu sociálních bytů. Spíš si ale myslí, že spoluúčast státu je příliš nízká.
sm central
17. 2. 2019 07:09 Semily koupily zchátralý hotel Centrum, zatím ale nerozhodly co s ním. Zajímavá ukázka architektury ve stylu brutalismu přišla město na 3,675 mil.Kč.
cl
17. 2. 2019 06:07 Radnice v České Lípě chce ocenit místní drobné výrobce a pomoci jim s propagací. Připravuje proto soutěž o Českolipský výrobek roku 2019.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
únor
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).