reklama

Liberec bude kraj prezentovat jako ideální filmovou lokaci

9. 2. 2019
Liberec vytváří webovou prezentaci, která má propagovat Liberecký kraj jako ideální filmovou lokaci. V Liberci funguje městská filmová kancelář Liberec Film Office od roku 2015, za tu dobu se podílela na 27 filmových projektech. V tiskové zprávě to dnes uvedla mluvčí radnice Jana Kodymová. V Liberci se v posledních letech natáčel například Spider-man, seriál o Albertu Einsteinovi, scény z filmu o Miladě Horákové nebo jedna epizoda z českého detektivního seriálu Svět pod hlavou.
Liberec bude kraj prezentovat jako ideální filmovou lokaci
archivní foto

Nová prezentace má filmařům umožnit vytvořit si lepší představu o možnostech, které jsou v Liberci a okolí. "V rámci projektu je pořizováno 40 virtuálních prohlídek objektů, dvě časosběrná videa a dva spoty realizované pomocí dronu," uvedl vedoucí radničního odboru cestovního ruchu David Pastva.

Právě pod tento odbor filmová kancelář spadá. Město pomáhá filmařům s výběrem vhodných lokací či v koordinaci natáčení, aby měl film co nejmenší negativní dopad na občany. "To konkrétně znamená řešení vhodného termínu uzavírek s odborem dopravy, vyvážení odpadů občanům z míst, ve kterých se natáčí, zásobování obchodů, informování občanů o natáčení a případných omezeních a tak dále," uvedla vedoucí filmové kanceláře Pavlína Sacherová.

Tyto služby poskytuje filmová kancelář bezplatně, peníze získává město za pronájmy veřejných prostranství či parkovišť. Loni podle Kodymové radnice takto získala 2,354 milionu korun. Na pobytu filmařů podle náměstka primátora Ivana Langra (SLK) vydělávají i zdejší obchodníci a živnostníci. "Pobyt zahraničních produkcí je totiž velkým přínosem pro místní ekonomiku a tyto druhotné výnosy jsou významně vyšší než třeba přímé platby za pronájmy prostranství a budov," uvedl Langr.

Radnice uvádí, že pro město bylo finančně nejúspěšnější loňské natáčení filmu Spider-Man, v Liberci byli filmaři v září 21 dnů. "Odhadovaný příjem do ekonomiky města je přibližně 30 milionů korun. V tom jsou nejen příjmy radnice, ale i dalších, a to za ubytování, pronájem služeb a komparz," uvedla Kodymová. Liberecká filmová kancelář se loni podílela na dalších šesti projektech. V Liberci se natáčely scény z mysteriózního seriálu Carnival Row s Orlandem Bloomem a Carou Delevingneovou, kriminálního seriálu HBO Bez Vědomí či z historického seriálu pro BBC World on Fire, který mapuje první tři roky druhé světové války.
čtk
Diskuse ke článku
O vaše názory a komentáře opravdu stojíme. Proto máte ke každému materiálu uveřejněnému na tomto portále možnost diskutovat. Aby se z diskusního fóra ale nestala "stoka" obvyklá u některých jiných webů, stanovil provozovatel www.genusplus.cz. Pravidla diskuse. Seznamte se s nimi, prosím, v záhlaví portálu v rubrice Pravidla diskuse. Děkujeme.
Odpovídáte na:
9. 2. 2019 08:01
já-ja
Nejen Liberec, ale celý kraj by mohl být pro filmaře zajímavý. Přírodní prostředí i historické objekty. Dobrá reprezentace kraje a možnost zvýšení cestovního ruchu v zájmu zvýšení příjmu ! Za mě - výborné !!!
9. 2. 2019 08:01
já-ja
Nejen Liberec, ale celý kraj by mohl být pro filmaře zajímavý. Přírodní prostředí i historické objekty. Dobrá reprezentace kraje a možnost zvýšení cestovního ruchu v zájmu zvýšení příjmu ! Za mě - výborné !!!
divadlo
17. 2. 2019 07:13

Divadelní spolek J. K. Tyl Lomnice nad Popelkou připravil 22. ročník Krajské přehlídky ochotnického divadla Jizerské oblasti. Proběhne od čtvrtka 28. února do neděle 3. března.

byty
17. 2. 2019 07:12 Obce v Libereckém kraji mají zatím málo informací k dotacím na výstavbu sociálních bytů. Spíš si ale myslí, že spoluúčast státu je příliš nízká.
sm central
17. 2. 2019 07:09 Semily koupily zchátralý hotel Centrum, zatím ale nerozhodly co s ním. Zajímavá ukázka architektury ve stylu brutalismu přišla město na 3,675 mil.Kč.
cl
17. 2. 2019 06:07 Radnice v České Lípě chce ocenit místní drobné výrobce a pomoci jim s propagací. Připravuje proto soutěž o Českolipský výrobek roku 2019.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
únor
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).