reklama

Korytářovo "udání" poslalo na radnici inspektory práce

7. 8. 2018
Totální neschopnost řídit svěřené odbory vyřešil statutární náměstek libereckého primátora Jan Korytář (ZPL) po svém. Sepsal "udání", jímž na radnici pozval kontrolu z Inspektorátu práce. Odůvodňuje to ledačíms, jen přiznání vlastního podílu viny na vzniklé situaci chybí. Přinášíme pasáže z tiskové zprávy, kterou včera vydala Změna, strana, která je součástí liberecké vládnoucí koalice:
Korytářovo "udání" poslalo na radnici inspektory práce
archivní foto: Mad

TZ ZPL, kráceno: Situací, kdy jsou některým řadovým úředníkům na radnici upírány odměny, na které mají nárok, se bude zabývat Inspektorát práce. Náměstek Korytář mu zaslal podnět na opakované porušování zákoníku práce. Stalo se tak poté, co se mu nepodařilo tento bod opakovaně zařadit na jednání rady města a jednání se současným ani předchozím tajemníkem k ničemu nevedla.

Podnět má celkem 11 stran a přes 200 stran příloh a týká se více než deseti zaměstnanců magistrátu. Inspektorát práce má podnět již k dispozici. Jak vyplývá z vyjádření inspektorátu, čtyři okruhy problémů hodnotí jako závažné a bude se jimi zabývat na nadcházející kontrole.

Tato kontrola má řešit situaci, zda dochází k šikaně řadových zaměstnanců ze strany tajemníka magistrátu a primátora města. Mimo jiné jde o dlouhodobě neřešený problém bossingu (šikany zaměstnanců), kvůli kterému odešlo nebo bylo přeřazeno již několik zaměstnanců. Jde také o nerovnou výši platů a příplatků na odboru strategického rozvoje a dotací (řídí jej Korytář  pozn. red.), kdy někteří privilegovaní pracovníci berou mnohonásobně vyšší příplatky za stejnou práci než jiní. Do působnosti inspektorátu patří pouze šetření porušování zákoníku práce, nikoliv neetické nebo nemorální jednání zaměstnavatele. Dvěma body podnětu se Inspektorát práce proto zabývat nebude. V jednom bodě bylo doporučeno řešení problému soudní cestou.

Náměstek Jan Korytář k tomu uvádí: „...šlo o soustavnou šikanu vybraných pracovníků odboru strategického rozvoje a dotací, z nichž někteří již z odboru odešli. ...Problém je o to větší, že narušuje práci jednoho z klíčových odborů města, který se tak potýká s vysokou fluktuací, což je v situaci, kdy připravuje, nebo již realizuje projekty v řádu stovek milionů z evropských dotací, nepřijatelný hazard. Jen v letošním roce odešli z výše uvedených důvodů další čtyři projektoví manažeři, kteří našli bez problémů lépe placenou práci. Bohužel ne pro město. Konec citace.

Tajemník a primátor se podle Korytáře pokouší dlouhodobě vinu za tuto situaci svést na gesčního náměstka, tedy na něj. K tomu měl nejspíš sloužit také personální audit, který si na odbor strategického rozvoje nechala radnice, údajně bez součinnosti gesčního náměstka, vypracovat. Otázka zní, kdo jiný než gesční náměstek by měl být odpovědný za personální politiku na svých odborech...

Korytář i vyhrožuje: "V případě, že by město dostalo na základě šetření inspektorátu pokutu, může ji pak vymáhat na předchozím či současném tajemníkovi." A také "upravuje skutečnost". když v TZ tvrdí: "Současného tajemníka Martina Čecha vybrala komise, kde byli z politiků dva zástupci Starostů – Ivan Langr a Jan Berki, primátor Batthyány a naopak žádný zástupce Změny." Je to ale trochu jinak: Jména jsou správně, ovšem náměstek primátora Ivan Langr byl do zastupitelstva a následně i do rady zvolen za Změnu a za SLK kandiduje až v nadcházejících volbách. Do konce tohoto volebního období tak reprezentuje, byť se to nelíbí ani Langrovi ani Korytářovi, Změnu. ZPL tudíž zástupce ve výběrové komisi měla. Je výhradně její problém, že se její exponenti ve vedení města rozhádali.

uba, TZ ZPL
Diskuse ke článku
O vaše názory a komentáře opravdu stojíme. Proto máte ke každému materiálu uveřejněnému na tomto portále možnost diskutovat. Aby se z diskusního fóra ale nestala "stoka" obvyklá u některých jiných webů, stanovil provozovatel www.genusplus.cz. Pravidla diskuse. Seznamte se s nimi, prosím, v záhlaví portálu v rubrice Pravidla diskuse. Děkujeme.
7. 8. 2018 08:42
Igor
To jsem zvědavej, co z tohohle vypadne ...
7. 8. 2018 08:45
Luboš
Nic, jenom další předvolební akce. Ty lidi se můžou soudit, ale JK od toho dá ruce pryč. Už je nebude potřebovat.
7. 8. 2018 08:48
hmmmm
To je zase Korytářovic prasárna!
7. 8. 2018 08:49
kocourkovští radní
Umíte si představit, že by zástupce ředitele poslal do vlastní firmy kontrolu? Já teda ne, i když na liberecký radnici je možný už úplně všechno!
7. 8. 2018 09:51
Olda
Zoufalé činy na poslední chvíli. Snaha svalit vinu za neschopnost na jiné. Průhledné
7. 8. 2018 10:26
Fuj
Velky hrdina. Sam nic nedokazal. Povolal kontrolu. Srabek jak kdyz vysije je tato kreatura. Parodie na lokalniho politika. Natahal na radnici svoje znamy, nasliboval hory s horakama a prd. Neni zadny c a r ale soucast koalicniho systemu. Neschopa.
7. 8. 2018 17:09
gor
To je ale hic ! ! !
Že by se už vařila voda na Bazénového Janka ?
Podle přísloví, že na každou s.v. . .n.i. se voda vaří ?
Neudal ten mimoň sám sebe ?
jablonec
18. 2. 2019 18:05 Jablonec nad Nisou chce letos zrekonstruovat 20 městských bytů, z rozpočtu na to dá deset mil.Kč. V obnově fondu chce pokračovat i v dalších letech.
masopust
18. 2. 2019 16:05 K tradičnímu pojetí masopustu pro severovýchodní Čechy se letos vrátí Dlaskův statek v Dolánkách u Turnova. Závěrečným obřadem bude soud s masopustem.
technoparty
18. 2. 2019 13:01 V Libereckém kraji se zřejmě na přelom dubna a května připravuje další obří technoparty. Zájem projevilo 12.000 lidí. Liberec chystá novou vyhlášku.
tygři soud
18. 2. 2019 13:00 V Č. Lípě výslechy svědků pokračoval soud v případě nelegálního zabíjení tygrů. Veterináři někdy úhyn u Berouska potvrzovali, i když zvířata neviděli.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
únor
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).