reklama

Muzejní noci bude vévodit téma cirkusu v různých podobách

16. 5. 2017
FOTOGALERIE UVNITŘ: Při letošním ročníku Muzejní noci pod Ještědem, která připadne na 19. května, se spojily instituce z Liberce (Severočeské muzeum, Oblastní galerie Liberec, iQLANDIA a Technické muzeum Liberec), Jablonce nad Nisou (Muzeum skla a bižuterie a Dům Jany a Josefa V. Scheybalových) a Vratislavic nad Nisou (Automuzeum Vratislavice a Rodný dům Ferdinanda Porscheho). Na všech místech návštěvníky čeká bohatý program a mezi městy lze cestovat kyvadlovým historickým autobusem. Nástupní a výstupní místo v Jablonci nad Nisou najdete v Soukenné ulici pod kostelem sv. Anny.
Muzejní noci bude vévodit téma cirkusu v různých podobách
Foto: od autorek TZ

Cirkus o Muzejní noci u Domu Scheybalových

Cirkus, a ne ledajaký, je tématem letošní Muzejní noci pod Ještědem. U Domu Jany a Josefa V. Scheybalových v Jablonci nad Nisou diváci spatří obřího hada, oboustrannou ženu, neuvěřitelného Dlouhorukáče, mořskou pannu a mnoho dalších podivností světa. Kdo nepřijde, nezažije. Program začíná 19. května v 18 hodin a potrvá až do půlnoci.

 Vystoupení tajemného cirkusu bez šapitó nabídne nejen malým návštěvníkům představení plnou show podivuhodných bytostí, bizarních příběhů a nevídaných čísel. „Interaktivní diváckou hrou na kole štěstí si můžete zvolit příběh představení. Mezi jednotlivými představeními vás za pomocí skečů obslouží bláznivá obsluha cirkusové kavárny,“ láká na program Cirkusu Nostalgie Valdštejnského imaginária Lea Machurová z Jabloneckého kulturního a informačního centra. „Chtěli bychom oživit venkovní prostor u Domu Scheybalových a před kostelem svaté Anny, takže většina cirkusových čísel se odehraje pod širým nebem, pokud nám počasí bude přát,“ dodává Lea Machurová.

 Navštívit bude možné do půlnoci i výstavní sály Domu Jany a Josefa V. Scheybalových a využít tak jednu z posledních možností zhlédnout výstavy věnované malíři Ladislavu Zákouckému a sběrateli Josefu Scheybalovi. Na své si přijdou obdivovatelé sběratelských zajímavostí a kramářské písně, kterou zde zastupuje tehdejší bulvární senzace – poprava vraha Josefa Köglera, svého času působícího i na Jablonecku (viz TZ v odkazu: http://www.jablonec.com/cs/tiskove-zpravy/prikladna-pisen-o-mordu-a-jine-sberatelske-zajimavosti-josefa-scheybala.html)

Jako vzpomínku na prožitý večer v Domě Scheybalových si můžete odnést vlastnoručně vyrobenou mořskou pannu. Dílna je vhodná pro děti i dospělé, pro šikovnější ruce je připravena technika linorytu.

Tým iQLANDIE předvede na Muzejní noci pořádný experimentální cirkus

Tým liberecké iQLANDIE okoření 13. ročník Festivalu muzejních nocí, který se v Liberci uskuteční v pátek 19. května pod širým nebem u Severočeského muzea. A do vědy zapálení lektoři slibují pořádný experimentální cirkus!  Právě „Cirkus“ je hlavním tématem celého festivalu. Těšit se můžete na mrazivé pokusy i bláznivou Science show. Akce startuje v 18 hodin.

„Muzejní noc zahájí v 18 hodin naši lektoři na pódiu před Severočeským muzeem, a to gigantickou kouřovou explozí. Všechny návštěvníky, kteří zamíří k naší iQLANDí základně, čeká hned šest interaktivních stanovišť. Děti i dospělí si například vyrobí legendu všech legend - kelímkový telefon, vybublají bubliny těch nejrůznějších velikostí včetně bublinového hada, zjistí, co se stane s balónky na fakírově loži nebo potrápí své mozkové závity nad našimi exponáty. A jak vypadá takový rozzuřený býk? To jim předvedeme při mrazivých pokusech,“ říká Petra Zákravská, manažerka programu iQLANDIE.

Prásk aneb Šílení vědci na pódiu

Hlavní stage opanují „šílení vědci“ z iQLANDIE ve 20:00 se svou Science show plnou ohňů, blesků a kouře. „Během jedinečného vystoupení lidem předvedeme, jak se zapaluje oheň ledem, odvážlivcům polejeme ruku kapalným dusíkem o teplotě -196 °C nebo jim třeba v dlaních necháme explodovat vodík. Chybět nebude střelba z kouřového děla ani výroba zubní pasty pro slony,“ doplňuje Zákravská.

Nalaďte se na Muzejní noc v iQLANDII

Jak se na Muzejní noc správně naladit? Stavte se předtím v iQLANDII, která bude tento den otevřená do 17 hodin. Užijete si tu více než čtyři sta exponátů. Podíváte se například pod zemský povrch, popovídáte si s humanoidním robotem Thespianem, okusíte sílu vichřice i zemětřesení a v neposlední řadě zkouknete pitvu mimozemšťana.

 Muzejní noc - uskuteční se 19. 5. od 18 do 22 hodin u Severočeského muzea.

TZ
Diskuse ke článku
O vaše názory a komentáře opravdu stojíme. Proto máte ke každému materiálu uveřejněnému na tomto portále možnost diskutovat. Aby se z diskusního fóra ale nestala "stoka" obvyklá u některých jiných webů, stanovil provozovatel www.genusplus.cz. Pravidla diskuse. Seznamte se s nimi, prosím, v záhlaví portálu v rubrice Pravidla diskuse. Děkujeme.
16. 5. 2017 08:39
jj
19. května se kulturymilovný člověk přetrhne. Alexandrovci v areně, muzejní noc na tolika místech. Pak že v Liberci chcíp pes!
pobyty
18. 6. 2018 17:02 Zájem o pobyty v Dětské léčebně Cvikov roste, ročně jí projde 800 dětí s alergiemi a dýchacími problémy. Letní pobyty obsazují tři čtvrtě roku předem.
kremak
18. 6. 2018 17:02 Do obnovy krematoria dá Liberec v letošním a příštím roce asi 20 milionů Kč. Největší investicí je oprava střechy, letos se začala dělat první etapa.
pohřby
18. 6. 2018 17:01 Liberec bude od července mít vlastní pohřební službu. Místní pohřební firma Likrem to má za nekalou konkurenci, obrátí se na antimonopolní úřad.
fot jn
18. 6. 2018 16:01 Fotbalisté Jablonce zahájili letní přípravu na novou sezonu i s levým obráncem či záložníkem Jaroslavem Zeleným, o kterého podle médií usiluje Slavia.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
červen
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).