reklama
Diskusní fórum
Cestování bude rychlejší a bezpečnější, železnice za 542 milionů i zkrásněla
24. 11. 2017 FOTOGALERIE UVNITŘ: Cestující na Frýdlantsku mohou jezdit vlaky pohodlněji, rychleji a bezpečněji. Umožnila to rekonstrukce železničních stanic, kolejí a přejezdů, která bez DPH přišla bezmála na 542 milionů korun. Téměř 80 procent šlo z evropského Fondu soudržnosti....
Změna chce plány na pronájem Ještědu zhatit, rozhodnutí je na zastupitelích
23. 11. 2017 AKTUALIZOVÁNO: Rada města Liberce na úterním jednání projednala a poslala k rozhodnutí do zastupitelstva města smluvní dokumentaci ke vstupu soukromého investora do lyžařského areálu na Ještědě. Tento materiál předloží k projednání Zastupitelstvu města Liberce ve čtvrtek 30. listopadu.
Zoufalá situace na liberecké radnici trvá už tři roky, v době, kdy příjmy utěšeně rostou
22. 11. 2017 Dnes jsou to přesně tři roky, co si ZPL a zastupitelé zvolení za ANO plácli na koaliční vládu nad Libercem. Psal se 22.listopad 2014, když vyšla i tato zpráva: Změna pro Liberec a ANO 2011 se dnes dohodly na vytvoření koalice ve stotisícovém Liberci. Koaliční smlouvu podepíší v neděli 23.11.2014 večer. Informoval o tom lídr ANO Tibor Batthyány.
Starostové odmítají Korytářovo vyhrožování kriminálem
22. 11. 2017 AKTUALIZOVÁNO, PŘIDÁN ODKAZ NA DOPIS: Členové libereckého zastupitelstva byli obeslání dopisem členů představenstva Teplárny Liberec, a.s., v němž se ostře distancovali a vymezili vůči dopisu ze dne 2. 11. 2017, který jim za město poslal statutární náměstek Korytář. Starostové pro Liberecký kraj (SLK) jsou nuceni se od dopisu náměstka Korytáře, distancovat, neboť vyhrožuje jeho adresátům trestním stíháním, velkými finančními postihy a soudními...
Totálně zdevastované sídlo pánského spolku Schlaraffia v Jablonci se přestěhuje
21. 11. 2017 Bývalé sídlo pánského spolku Schlaraffia v Jablonci nad Nisou se bude stěhovat. Společnost Royal Castle development, která ho koupila, chce zdevastovaný zámeček rozebrat kámen po kameni a znovu postavit na jiném místě ve městě. Historickou budovu hodlá firma obnovit a zpřístupnit turistům. Bude místem pro expozici o spolku Schlaraffia, restauraci a pravděpodobně tam vznikne i minipivovar, řekla ČTK jednatelka společnosti Natalija Makovniková.
2. nejčastějším viníkem nehod byla zvířata, zavinila 545 střetů
21. 11. 2017 Na silnicích v Libereckém kraji zemřelo do konce října 19 lidí, je to o tři více než ve stejném období loňského roku. Dál přibývá dopravních nehod. Za deset měsíců letošního roku jich už policisté řešili 3651, což bylo o 251 více než ve stejném období loni. Přibylo i lehkých zranění, méně je těch těžkých. ČTK o tom dnes informovala krajská policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Nejvíce lidí zemřelo při nehodách na Českolipsku - osm, po...
Nečesaný Jr. slyšel osvobozující rozsudek, vyhráno ale nemá
20. 11. 2017 Byl dnes soudem označen za nevinného, vyhráno ale nemá. Krajský soud v Hradci Králové dnes pro nedostatek důkazů zprostil Lukáše Nečesaného, který byl obžalován z pokusu o vraždu kadeřnice v Hořicích na Jičínsku. Podle soudu se nepodařilo prokázat, že to byl Nečesaný, kdo v únoru 2013 kadeřnici napadl. Soud se zabýval kauzou už počtvrté. Třikrát Nečesaného uznal vinným. Rozsudek není pravomocný, státní zástupkyně se na místě odvolala.
Smlouvy uzavírané ad hoc jsou libereckou specialitou, u jiných měst je nenajdeme
20. 11. 2017 Registr smluv je neomezenou studnicí námětů. Každý občan si v něm může najít, zač veřejné instituce, tedy i radnice, utrácejí. Některé smlouvy jsou zveřejňovány dost chaoticky, jedna smlouva je v registru vícekrát i pod různými názvy, včetně neplatných verzí, jež neobsahují strojově čitelné údaje. Mnohdy chybí i výše plnění. Vyžaduje to trochu detektivní práce a požadovaných informací se dopátrat dá. A pak nevycházet z údivu.
Šámalova chata začala hořet od kotle, škoda je za milion Kč
19. 11. 2017 Po pátečním požáru oblíbené Šámalovy chaty v Bedřichově v Jizerských horách zůstaly škody za milion korun. Oheň vypukl v technické místnosti s kotlem a saunou. Jen díky rychlému zásahu hasičů se nerozšířil na ubytovací část objektu. Uchráněn tak byl majetek za 25 milionů korun. Příčinou požáru je zřejmě nevhodně řešený odvod spalin z kotelny, řekla dnes ČTK mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Pavlína Bílková. Hasiči...
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Jan Korytář se opět ukázal v celé své kráse a perlil jako vždy. Na...
Takový lidi tady nenajdete. To je práce pro příznivce navrhovaného...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
listopad
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).