reklama
Diskusní fórum
Česká Lípa chce spolehlivou a efektivní hromadnou dopravu
28. 5. 2017 Tři možnosti řešení městské hromadné dopravy v České Lípě od 1. ledna 2019 diskutovali zastupitelé tuto středu na svém jednání. Podporu pro další rozpracování nakonec získala varianta vytvoření společného městského dopravního podniku se současným dopravcem a...
Teplárenská síť není kontejner na bioodpad, který lze jednoduše přemístit jinam
27. 5. 2017 INVENTURA: Zmatek nad zmatek – stručná charakteristika květnového libereckého zastupitelstva, které bylo po pěti hodinách jednání dvaadvaceti hlasy odpískáno, aniž by cokoli projednalo. Výživné ovšem bylo i tak. Je jasné, že v tomto duchu se budou nést už všechny nadcházející schůze libereckých zastupitelů až do komunálních voleb. Vedení města situace evidentně vyhovuje a nemíní s ní nic podnikat. Dobře Liberci tak. Koho si lidi na radnici zvolili, ten...
Jakápak politická krize? Liberec se opět usadil na špičce politického bizáru
26. 5. 2017 Ještě před pár týdny to vypadalo, že koalice v Liberci je mrtvé dítě. Vzpomenete si na to ještě? Možná ani ne. Protože dnes to vypadá, že vše je „stabilizováno“. Nehledá se nový primátor. Neřeší se převaha jednoho koaličního partnera v městské radě. Nemluví se o tom, že by se s tím mělo něco dělat. Vede se zákopová válka. A město dál trpí.
Jilemnice opravuje biatlonový areál, nad financováním se ale vznášejí otazníky
26. 5. 2017 Jilemnice na Semilsku modernizuje od jara biatlonový areál Hraběnka. Financování projektu za 65 milionů korun je ale nejisté, město na něj získalo 20 milionů z programu ministerstva školství. Investiční program ale před dvěma týdny ministryně Kateřina Valachová (ČSSD) zrušila kvůli podezření ze zneužití. O sportovních dotacích se podle policie její náměstkyně Simona Kratochvílová domlouvala s předsedou Fotbalové asociace ČR Miroslavem Peltou. Oba jsou ve...
Koaliční krize se v radnici uhnízdila natrvalo, jednání zastupitelů primátor odpískal
25. 5. 2017 KOMENTÁŘ, AKTUALIZOVÁNO 26.5.: Jak dál v rozhádané liberecké radniční koalici? Tak jako dosud, nijak. I tak lze přeložit fakt, že se bod o „aktuální“ situaci ve vedení krajského města vůbec nedostal na pořad jednání květnového zastupitelstva, které navíc, po poradě klubů, skončilo předčasně. Že se o řešení problému, kdy je vypovězena koaliční smlouva, nechce bavit exANO, je vcelku pochopitelné.
Liberec chce zřídit tzv. Institut závazného plánovaní a koordinování uzavírek silnic
25. 5. 2017 V současné době chybí vazba při povolování uzavírek na stávající intenzity dopravy. Město spolu s krajem a Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD) našlo možné vylepšení. Dne 5. května 2017 uveřejnil deník Právo článek ve věci uzavírek v Liberci, ze kterého se čtenáři dozvěděli od Pavla Rychetského, vedoucího odboru dopravy Magistrátu města Liberce:
Kraj obcím rozdává pozemky na nové chodníky a cyklostezky
25. 5. 2017 Asi osm tisíc metrů čtverečních pozemků už letos Liberecký kraj bezúplatně převedl na obce, aby na nich podél silnic vybudovaly chodníky nebo cyklostezky. Podporuje tak zvýšení bezpečnosti občanů. Od začátku letošního roku do konce dubna kraj za tímto účelem na devět obcí bezúplatně převedl pozemky za celkem 484.668 Kč.
Kraj chystá nové turistické spoje do Krkonoš a Českého ráje
24. 5. 2017 Liberecký kraj připravuje na léto nové turistické spoje do Krkonošského národního parku a do Českého ráje. Stejně jako loni budou víkendové vlaky vozit rekreanty také k Máchovu jezeru do Doks. Za mimořádné spoje do Doks zaplatí Liberecký kraj navíc 270.000 korun, ostatní rekreační spoje ať už autobusové nebo vlakové jsou už zahrnuty ve smlouvách s dopravci. ČTK to řekla mluvčí krajského úřadu Markéta Dědková.
Radši umřu na svobodě, než abych živořil ve vězení
24. 5. 2017 Dvojnásobný vrah Jiří Kajínek byl v úterý propuštěn z rýnovické věznice v Jablonci nad Nisou. Byl odsouzen na doživotí, ale prezident Miloš Zeman mu udělil milost. Šestapadesátiletý Kajínek strávil ve vězení 23 let, známým se stal útěkem z přísně střežené věznice v Mírově na podzim 2000, zadržen byl tehdy po víc než měsíci. Po propuštění dnes Kajínek novinářům řekl, že doufá v obnovu svého procesu a že má již nabídky práce. Nad milostí...
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Jsem zvedav co ty umelci s teplem vymysli. Za tri roky jen vsechno rozvrtali,...
Igor už ti vysvětlil, že plyn se nepřikládá lopatou, ale rozumu bys...
je to bohatý člověk, jak se chlubil. Zadarmo drahej.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
květen
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).