reklama
Diskusní fórum
Místo zpustošeného amfiteátru by mohlo být přes den parkoviště, večer autokino
26. 9. 2017 Nejen kvůli sportovnímu vyžití zaplavují návštěvníci lokalitu kolem liberecké Masarykovy třídy, kde sídlí návštěvnické magnety jako je Severočeské muzeum, Oblastní galerie, Technické muzeum a také Botanická zahrada či ZOO. Tisíce turistů přijíždí osobními...
Tramvaje do Lidových sadů znovu vyjedou už v sobotu
26. 9. 2017 Tramvaje do Lidových sadů v Liberci začnou znovu jezdit už od soboty, původně se počítalo s obnovením provozu v neděli. ČTK o tom informoval provozně-technický ředitel Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce (DPMLJ) Ludvík Lavička. Po pěti měsících tak skončí výluka tramvají z centra do Lidových sadů i komplikace pro motoristy spojené s opravou tramvajové trati od Šaldova náměstí k terminálu městské dopravy, která stála téměř 68 milionů korun.
V Liberci se sbírají nápady na zlepšení života a prostoru
25. 9. 2017 Liberecká občanská společnost sbírá v rámci projektu "Občanem na 72 hodin" nápady a náměty na zlepšení života a veřejného prostoru v Liberci. Prostřednictvím webové aplikace na72hodin.cz se do ní může zapojit kdokoliv, mladí lidé do 30 let ale mohou díky podpoře z evropského programu Erasmus+ získat i finanční příspěvek a podporu mentora při realizaci svého nápadu. Nápady budou organizátoři sbírat až do 15. října. ČTK o tom informoval iniciátor...
Jablonec a Č. Lípa zvažují založení vlastních dopravních podniků
25. 9. 2017 Jablonec nad Nisou zvažuje založení vlastního dopravního podniku. Od roku 2010 zajišťuje městskou hromadnou dopravu Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou (DPMLJ), kde je Jablonec menšinovým vlastníkem s pouhými 0,38 procenta akcií. Smlouva s podnikem na zajištění dopravy ale končí v roce 2019 a Jablonec nemá podle právníků možnost ji obnovit. Město tak bude muset na zajištění dopravy vyhlásit veřejnou soutěž, nebo si založit vlastní podnik, řekl...
Neuvěřitelné! Objevil se i návrh, proti němuž hlasovali úplně všichni
24. 9. 2017 Starostové v Liberci, nepochybují o tom, že smlouvy s BusLine nejsou pro DPMLJ a v konečném důsledku pro město Liberec optimální, a co se týče možnosti účtovat si tzv. přiměřený zisk, i rizikové. V tom jsou Starostové se Změnou a snad i dalšími zastupitelskými kluby zajedno. Shoda vládne i nad tím, že se s BusLine musí jednat.
Lido-sado-obraně nejde o celé Lidové Sady, zajímá jí jen dění za vlastním plotem
23. 9. 2017 INVENTURA: Jenom s obstrukcemi a nevstřícností ze strany města musí počítat každý, kdo by chtěl v Liberci stavět. Ačkoli je vlastníkem pozemku v lokalitě územním plánem vyčleněné pro bydlení. Tam si sice dům postavit může, nemůže ale počítat s tím, že mu město povolí k domu také přijet, byť je k pozemku vedena už nyní veřejná komunikace, jíž je třeba opravit. Samozřejmě na náklady stavebníka.
Nemocničním direktorem chtějí být v Č. Lípě tři lidé, v Liberci 9
23. 9. 2017 Výběrová řízení na generální ředitele obou krajských nemocnic pokračují podle naplánovaného harmonogramu. Termín pro podání přihlášek již vypršel, nyní jsou stanoveny termíny, kdy zasednou výběrové komise. O post generálního ředitele Nemocnice s poliklinikou v České Lípě usilují dva kandidáti, výběrové řízení se uskuteční ve středu 27. září. Šéf Krajské nemocnice v Liberci se bude vybírat z osmi uchazečů. Tady výběrová komise zasedne...
Proč právě on? Protože jsem ho jako primátor určil
22. 9. 2017 GLOSA: Nebýt toho, že mu opoziční zastupitelé chtěli veřejně poděkovat, zřejmě by nikdy od vedení Liberce oficiálně nezaznělo, že toto pondělí na svůj post rezignoval dlouholetý tajemník libereckého magistrátu Jindřich Fadrhonc. Zkrátka to už nevydržel a odešel.
Liberec po pěti letech schválil refinancování dluhopisu
22. 9. 2017 Liberec po bezmála pěti letech vyjednávání schválil refinancování dvoumiliardového komunálního dluhopisu směnkami. Pro město to už teď znamená úsporu přibližně 300 milionů korun. Na refinancování dluhopisu se radnice dohodla už před prázdninami s Českou spořitelnou, v dalších měsících se podařilo podmínky pro město ještě zlepšit.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Prales tam je a prales tam zůstane. A basta. Nedotknutelné Liďáky....
Cokoliv tam bude misto toho bolsanskeho teatru je dobre. Zabijou se dve...
Třeba mezi vchodem a parkingem bude jezdit vláček, to je řešitelné....
By mě docela zajímalo jestli Kysela v tom amfiteátru někdy byl, protože...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
září
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).