reklama
Diskusní fórum
Korytář jde po tajemníkovi. Vyhrožuje mu, že ho vymění. Proč? Protože je úředník!
16. 8. 2018 AKCE A REAKCE: Orel evidentně much lapá. I tak si lze vyložit reakci Jana Korytáře, „ekonomického“ náměstka libereckého primátora, na mou úterní glosu, v níž jsem poukázala na existenci příkazní smlouvy, kterou na „administrativní a koordinační práce“ uzavřel...
V Lomnici n. P. si připomenou všechny oběti okupantské zvůle
16. 8. 2018 Vpád sovětských vojsk a tzv. spřátelených armád Varšavské smlouvy v noci z 20. na 21. srpna 1968 byl agresí porušující mezinárodní dohody a státní suverenitu Československa. Okupace definitivně zbavila československou společnost všech nadějí a iluzí, které vyvolávalo uvolnění poměrů na jaře 1968 a jasně potvrdilo, pod čím vlivem jsme byli po celou dobu od února 1948. Navzdory spontánnímu nenásilnému odpor přinesla okupace mnoho nevinných obětí.
Radniční „ekonom“ figuruje na dohodě s Libercem jako dlužník. Absurdistán v praxi
15. 8. 2018 GLOSA: Ta situace je komická, absurdní i smutná zároveň. „Ekonomický“ náměstek Statutárního města Liberce Jan Korytář je dlužníkem města, kterému vládne vypovězená koalice, jejíž součástí je jím řízená Změna pro Liberec. On má oficiálně funkci náměstka primátora pro ekonomiku, strategický rozvoj a dotace. Korytář je členem Rady města a Zastupitelstva města Liberce.
Za smrt lyžaře na sjezdovce dostal záchranář podmínku
15. 8. 2018 Podmíněný trest dostal záchranář horské služby, do jehož čtyřkolky loni v lednu narazil na sjezdovce lyžař a svým zraněním později podlehl. Záchranář se proti rozsudku na místě odvolal, uvedla liberecká příloha MfD. Muži původně za trestný čin usmrcení z nedbalosti hrozil až šestiletý trest. Neštěstí se stalo loni 29. ledna na úzké sjezdovce zvané Liberecká při dojezdu k lanovce na Černý vrch.
V příkazní smlouvě vůbec nejde o konkrétní výsledek, nýbrž o hodinovou sazbu
14. 8. 2018 GLOSA: Příkazní smlouva na 100 tisíc korun (s DPH za 121 tisíc) za poskytnutí administrativních a koordinačních služeb při vyjednávání statutárního města Liberec se společností Teplárna Liberec a.s., MVV Energie CZ, ENERGIE Holding a. s. se aktuálně objevila v Registru smluv. S Ing. PN ji uzavřelo Statutární město Liberec, resp. Odbor ekonomiky SML.
Kostel v Liberci zůstane bez varhan, potřebují opravu
14. 8. 2018 Hlavní kostel sv. Antonína Velikého v Liberci zůstane deset měsíců bez varhan. Cenný nástroj z 19. století byl ve velmi špatném stavu a opravu už nutně potřeboval. Restaurátoři dnes varhany rozebrali, jejich generální oprava přijde na osm milionů korun. Bez hudby ale bohoslužby nezůstanou, doprovodí je malý nástroj, řekl ČTK arciděkan římskokatolické církve v Liberci Radek Jurnečka. Vekou část peněz na opravu získalo děkanství z evropských fondů, z...
Opozice v Liberci kritizuje odkládání investic, minimální výsledky i chování koalice
13. 8. 2018 Odkládání investic, neschválení nového územního plánu i způsob jednání vyčítá opozice v Liberci radniční koalici na konci čtyřletého volebního období. Nové zastupitelstvo se bude volit v říjnu. Rozhádané vedení radnice se na úspěších neshodlo, v anketě ČTK zmínilo evropské dotace nebo pronájem ztrátového lyžařského areálu na Ještědu. Koalici po volbách v roce 2014 vytvořila vítězná Změna pro Liberec a zastupitelé zvolení za ANO. Rozkol...
Tragické události srpna 1968 připomene tank na náměstí
13. 8. 2018 Tank u podloubí Benešova náměstí připomene 21. srpna Liberečanům tragické události srpna 1968. Instalaci doplní velkoformátové fotografie a dokumenty, zazní i písně Karla Kryla v ne často slýchaném podání, řekl ČTK náměstek libereckého primátora Ivan Langr (býv. Změna pro Liberec). Liberec byl po Praze druhým městem nejcitelněji postiženým invazí vojsk Varšavské smlouvy. Okupanti po sobě tehdy nechali devět mrtvých a 45 zraněných. Oběti okupace dnes...
 V Jablonci začínají práce na obnově severní fasády radnice
12. 8. 2018 V Jablonci nad Nisou začínají práce na obnově severní fasády radnice, hotová by měla být až v příštím roce. Pokračují i práce na rekonstrukci sálu zastupitelstva. V rozpočtu na to město letos vyčlenilo 17 milionů korun. Hotová už je západní, jižní a východní část fasády a také radniční věž. Práce na severní straně začnou v nejbližších dnech, už jsou tam zábory prostranství a staví se lešení, řekl ČTK náměstek primátora Lukáš Pleticha.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Situace jako z Kurva, hoši, guten Tag. Mlč, nebo ťa vyménim!
to se právě pletete - dlužníkem se stáváte v okamžiku, kdy...
To je kecu kvuli jedny smlouve. Tak si plati administrativu.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
srpen
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).