reklama
Diskusní fórum
Farský celostátním lídrem STAN, za Lib. kraj bude zřejmě kandidovat i hejtman Půta
27. 7. 2017 AKTUALIZOVÁNO: Na tiskové konferenci STAN konané v Praze a přenášené kamerami ČT24 aktuálně zaznělo, že se poslanec Jan Farský stal celostátním lídrem hnutí pro nadcházející parlamentní volby. Měl by tak stát v čele pražské kandidátky. Lídrem samostatné kandidátky...
Zvolenská ulice se kvůli zábavě a oddechu přece jen uzavře
27. 7. 2017 Liberecká radnice svévolně způsobí další dopravní problém v těžce zkoušeném městě. Našla ulici, kde aktuálně probíhá stavení ruch kvůli pokládce kabelů. Následně jí nechá zneprůjezdnit zcela kvůli zábavě a oddechu. Navzdory tomu, že jsou ve městě tři destky jiných uzavírek. Za pár dní se, prozatím jen na zkoušku v délce jednoho měsíce, zavře ještě Zvolenská ulice kolem zdejší přehrady. Radnice ke "zklidnění" města zvolila ten...
Sňatek z rozumu skončil rozvodem, bývalí partneři si ale odnesli slušný mediální bonus
26. 7. 2017 O velkém politickém rozvodu od včerejška, kdy Starostové nekývli na nabídku Lidovců, aby byli součástí jejich kandidátek pro parlamentní volby, hovoří všechna média. Čtyřměsíčnímu „sňatku z rozumu“ uškodil neuspokojivý vývoj volebních preferencí. Lidovci podlehli panice, když bylo koaličních deset procent nezbytných pro vstup do dolní komory parlamentu stále v nedohlednu.
Stávka řidičů MHD je zažehnána, své peníze ve výplatě dostali
26. 7. 2017 Stávka řidičů autobusů městské dopravy společnosti BusLine v České Lípě je zažehnána. Požadované prémie dostali. Pokud by přesto chtěli stávkovat za vyšší mzdy, bylo by to nezákonné. ČTK to řekl předseda místní odborové organizace BusLine Martin Machač. Stále podle něj ale nebyla podepsána kolektivní smlouva, i když se odborářům podařilo vyjednat opětovné zvýšení příplatků za práci o víkendech a přesčas a za noční služby. Jednání budou...
Byli-li by lovci dotací živi ze svých úspěchů, dávno už leží v nemocnici na kapačkách
25. 7. 2017 GLOSA: Bývalý vychovatel z učiliště, později mj. redaktor Libereckého dne a Mladé fronty DNES, který v minulosti aktivně pomáhal nejedné kampani politických stran v regionu, nyní opět píše pro politický web Změny pro Liberec. Odpovídá zde na prý aktuální otázky. Je právem toho, kdo mu je pokládá, vybrat a formulovat je. Na druhou stranu je škoda, že se nedočkáme odpovědí na otázky, které ze zřejmých důvodů nikdy položeny nebudou.
Podle lídrů stran se dařilo sliby dané před volbami spíše splnit
24. 7. 2017 Podle krajských lídrů politických stran do parlamentních voleb se podařilo sliby dané jejich předchůdci v Libereckém kraji před čtyřmi lety spíše splnit. Nejčastěji tehdy mluvili o snížení nezaměstnanosti. Podle statistiky úřadu práce byla míra nezaměstnanosti v létě 2013 kolem osmi procent, letos v červnu 4,1 procenta.
K úspěchu vedou skutky, nikoli jalové proklamace vybájené těsně před volbami
22. 7. 2017 INVENTURA: V končícím prázdninovém týdnu se sešly hned dva psí příběhy. Ten první je o Bartovi, hrdinném border teriérovi, který vydržel celých 16 dní v noře ve skalách Českého ráje, kam vlítnul za liškou a už nemohl ven. Nakonec se doslova zázrakem z pasti vyhrabal a navzdory všemu, co musel zažít, se mu nic moc nestalo. Byl vyhublý a dehydrovaný, chyběl mu jen zub. Což je druhý zázrak.
Lidé zvolení za ČSSD prý nejsou zastupiteli zvolenými za ČSSD
22. 7. 2017 Liberecká sociální demokracie má potřebu prostřednictvím tiskové zprávy veřejnost ujistit, že ČSSD nemá na liberecké radnici dva zastupitelské kluby. „Skutečností je, že ČSSD Liberec má pouze jeden řádný klub pod vedením zastupitelky Lenky Kadlecové,“ uvedl okresní předseda Milan Šír v reakci na informace, které se objevily v tisku.
Beruška už nabírá zpoždění, vedení města nezvládá termíny
21. 7. 2017 Kompletní rekonstrukce mateřské školy Beruška v Liberci za 51 milionů korun začne o několik měsíců později, zřejmě v září. Za zpožděním je náročná příprava projektu, na který město žádá evropskou dotaci. ČTK to řekl ekonomický náměstek primátora Jan Korytář (Změna pro Liberec). Dotace z Integrovaného regionálního operačního programu pokryje většinu nákladů, město by mělo získat 45 milionů korun.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Tak to je Farského labutí píseň. Stan se do parlamentu velmi...
Půta byl skvělý člověk, politika ho zkazila, charakter už nemá. Jak je...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
červenec
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).