reklama
Diskusní fórum
K prioritám nové vlády patří rekonstrukce bazénu či dokončení územního plánu
16. 11. 2018 Mezi priority nové koalice v Liberci bude patřit rekonstrukce bazénu za stovky milionů korun, přestavba Liebiegova paláce na komunitní centrum, dokončení územního plánu, navýšení počtu parkovacích míst či posílení rozpočtu městské policie a zvýšení bezpečnosti v centru...
Novým primátorem Jablonce n. N. je Milan Kroupa z ANO
16. 11. 2018 Novým primátorem Jablonce nad Nisou je Milan Kroupa z ANO. Hlasovalo pro něj 19 ze 30 zastupitelů. Druhému největšímu městu v Libereckém kraji bude příští čtyři roky vládnout koalice, na níž se ANO dohodlo s Piráty, uskupením Společně pro Jablonec a připojil se i jeden ze dvou zastupitelů za Novou budoucnost pro Jablonec, Michael Vraný. Koalice má 17 mandátů ze 30 v zastupitelstvu. ODS, která minulé volební období statutárními městu vládla, skončila v...
Nové liberecké zastupitelstvo je svoláno na příští úterý, na poslední možný termín
15. 11. 2018 AKTUALIZOVÁNO, DOKUMENT UVNITŘ: Strany budoucí liberecké radniční koalice už v Evropském domě podepsaly Programové prohlášení, v němž jsou mj. zakotveny priority pro nadcházející čtyři roky. Patří mezi ně například kompletní oprava bazénu, územní plán, parkování či bezpečnost. Programové prohlášení je veřejné a jsou na něm podpisy zástupců v komunálních volbách nejúspěšnějších Starostů pro Liberecký kraj, představitelů na pásce druhého...
Liberec se rozloučí s tramvajemi, jež už nikde jinde nejezdí
15. 11. 2018 Liberecký dopravní podnik chystá rozloučení s tramvajemi T2R, které nikde jinde ve světě už v pravidelném provozu nejezdí. Na meziměstskou linku mezi Libercem a Jabloncem je naposledy nasadí v sobotu dopoledne. V tiskové zprávě to uvedla mluvčí dopravního podniku Martina Poršová. "Protože očekáváme značný zájem, budou vozy, které běžně jezdí na lince jako sóla, nasazeny v soupravě," uvedla.
Rozšíření těžby uhlí v Turówu postihne oblast Hrádecka
14. 11. 2018 Plánované rozšíření těžby uhlí v polském hnědouhelném dolu Turów u česko-polské hranice postihne zřejmě nejvíce oblast Hrádku nad Nisou na Liberecku. Už dnes tam potoky a studny vysychají, s přiblížením těžebního prostoru k hranici se pravděpodobně situace ještě zhorší, úbytek vody postihne větší území na české i německé straně. Na konferenci o dopadech rozšíření dolu ve Frýdlantu to ČTK řekl polský hydrogeolog Sylwester Kraśnicki.
ČT24: Policie rozšířila Peltovo obvinění, měl uplácet bytem
13. 11. 2018 Podle serveru ČT24 včera vyšetřovatelé rozšířili obvinění bývalého šéfa Fotbalové asociace České republiky (FAČR) Miroslava Pelty z Jablonce nad Nisou. Podle informací České televize je nově stíhaný také za korupci. Podle policie měl uplácet bývalou náměstkyni ministryně školství Simonu Kratochvílovou. Peltův advokát Oldřich Chudoba považuje postup policie za nedůvodný, píše www.ct24.cz.
Dotační peníze od ministerstva vnitra se opět rozkutálely bez viditelného výsledku
13. 11. 2018 Nemusí-li web Jana Korytáře ze Změny zrovna šířit pozitivní PR o schopnostech a úspěších ZPL v lokální politice, věnuje se zhusta tomu, co uveřejňujeme na tomto zpravodajsko-publicistickém portále. Pro okouzlení vlastní dokonalostí ale Našemu Liberci uniká, že pouze vytváří stále nechutnější mix čítankových fake news, angažované „novinařiny“ i mizerné žurnalistické práce, což jsou tři komponenty nezbytné k výrobě propagandy.
V Libereckém kraji dokončili stavbaři nejvíc bytů za šest let, ceny přesto raketově rostou
12. 11. 2018 Nových bytů v Libereckém kraji přibývá. Za tři čtvrtletí letošního roku dokončili podle předběžných údajů stavbaři 780 nových bytů, to je nejvíc za posledních šest let. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku je to nárůst téměř o 78 procent. Tak vysoký růst počtu dokončených bytů Český statistický úřad (ČSÚ) v žádném jiném kraji nezaznamenal. V celém Česku bylo za devět měsíců letošního roku dokončeno 23.304 nových bytů, což...
Senátor Vosecký drží slovo, už zase není starostou Okrouhlé
12. 11. 2018 Na ustavujícím zastupitelstvu obce Okrouhlá, které se uskutečnilo před týdnem, byl novým starostou zvolen Jaroslav Votýpka z hnutí za Starostové pro Liberecký kraj. Vystřídal tak stávajícího starostu Jiřího Voseckého, který již dlouhodobě avizoval, že z důvodů pracovního vytížení senátora za Českolipsko dále nechce pokračovat ve vedení obce a bude se věnovat pouze mandátu senátora.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
A celý text ? Toto zveřejnění je jaksi polovičaté.
Tak studii a PD pro DURKO byla spíš práce Kyseli než TB. Ten se akorát...
Kde si clovek muze precist kompletni material?
Co komunikace, stále budeme jezdit po tankodromech ?? Osobně bych...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
listopad
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).