reklama
Českolipsko
V Zákupech příští léto asi začne obnova střechy zámku i dvora
31. 10. 2018 Obnova hospodářského dvora u zámku v Zákupech na Českolipsku za 117 milionů korun začne zřejmě za tři čtvrtě roku. Zhruba ve stejné době by mohly začít práce na rekonstrukci střechy a krovů na hlavní budově zámku. ČTK to řekl kastelán zámku Petr Weiss.
Liberecký soud zamítl návrh na neplatnost voleb v Doksech
31. 10. 2018 Krajský soud v Liberci zamítl návrh na neplatnost komunálních voleb v Doksech na Českolipsku. Stěžovatel poukazoval na nepřiměřeně dlouhou dobu sčítání hlasů v jednom z volebních okrsků. Domníval se, že s hlasy voličů někdo manipuloval a žádal o přepočítání výsledků. Podle soudu ale nepředložil žádné důkazy, kterými by svá tvrzení doložil. Vyplývá to z usnesení zveřejněném na úřední desce soudu.
Pitva odhalí, zda prase divoké zabilo na Českolipsku vlčici
30. 10. 2018 Mladou vlčici zřejmě v Ralsku na Českolipsku zabilo prase divoké. Příčinu smrti i to, zda jde skutečně o vlka, a nikoliv například o křížence psa, prověří pitva a genetická analýza. ČTK o tom v tiskové zprávě informovala mluvčí Agentury ochrany přírody a krajiny Karolína Šůlová.
MHF Lípa Musica završily oslavy 100. výročí založení republiky
29. 10. 2018 17. ročník MHF Lípa Musica vyvrcholil svátečním víkendem. Oslavy sta let české samostatnosti předznamenal poslední koncert na saské části hranic, který se za účasti uměleckého garanta festivalu Radka Baboráka a jím vedených Pražských komorních sólistů uskutečnil v pátek v Budyšíně. Víkendové slavností koncerty přinesly dvě pocty české hudbě – brilantní klavírní recitál Jitky Čechové věnovaný Smetanovi v České Lípě a závěrečný...
Zámek Zákupy má novou trasu, byt zastřeleného nadlesního
29. 10. 2018 Rozlehlý prvorepublikový byt zastřeleného nadlesního Josefa Mati se stane novou prohlídkovou trasou zámku Zákupy. Nový okruh vznikl k výročí 100 let republiky a 100 let od doby, kdy zámek přešel do vlastnictví státu. Návštěvníci si ho budou moci poprvé prohlédnout o víkendu 10. a 11. listopadu a poté při adventních prohlídkách. ČTK to při slavnostním otevření prohlídkového okruhu řekl kastelán Petr Weiss.
Muž se vraždami bezdomovců v Č. Lípě chlubil, ale nevěřili mu
24. 10. 2018 Svědci z řad bezdomovců v České Lípě vypovídali před soudem v Liberci v případu dvou vražd bezdomovců. Podle obžaloby třiadvacetiletý František Havel na konci loňského roku v rozmezí 14 dnů zabil v České Lípě dva lidi bez domova, devětatřicetiletou ženu a dvaapadesátiletého muže. Někteří svědci dnes uvedli, že se jim obžalovaný svěřil, ale nevěřili mu. Rozsudek by měl zaznít na příštím líčení v polovině listopadu, dokazování soud už...
Vzácní obojživelníci našli na Českolipsku nové domovy
23. 10. 2018 Liberecký kraj nechal v přírodních památkách na Českolipsku vybudovat celkem 40 tůní. Mají zlepšit kvalitu prostředí zejména pro chráněnou kuňku ohnivou, ale přispějí i k zadržování vody v krajině. Jednou z povinností Libereckého kraje je pečovat o přírodní rezervace a památky na svém území. Patří k nim i tři rybniční soustavy v okolí České Lípy.
Zájemci v České Lípě vyrazili po stopách archeologických nálezů
21. 10. 2018 Po stopách archeologických nálezů mohli lidé vyrazit v sobotu v České Lípě. U příležitosti Mezinárodního dne archeologie se uskutečnily tři komentované vycházky po městě. Místní muzeum je uspořádalo už podruhé. Zájemci také mohli zdarma navštívit někdejší městskou šatlavu, kde je už sedm let archeologické muzeum. Expozice je od minulého týdne kvůli rekonstrukci zahrady uzavřena, teď se ale mimořádně otevřela návštěvníkům.
Stavební práce uzavřely všechny pobočky českolipského muzea
17. 10. 2018 Stavební práce uzavřely pro návštěvníky všechny pobočky Vlastivědného muzea a galerie Česká Lípa. Pracuje se na Vísecké rychtě v Kravařích, Památníku Karla Hynka Máchy v Doksech i v areálu Archeologického muzea - Šatlava. Ta se ale v sobotu pro návštěvníky otevře u příležitosti Mezinárodního dne archeologie. Připravena je komentovaná prohlídka a také prohlídky po stopách archeologických nálezů ve městě, řekl ČTK ředitel muzea Zdeněk Vitáček.
Aktuální diskuze
Je to tragické, ale proč dávat černou kroniku k diskusi? Nemáte lepší...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
listopad
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).