reklama
Českolipsko
Nový fond podpoří kulturu, sport i hendikepované občany
27. 5. 2017 Celkem 1.268 000 Kč z nového fondu rozdělili na svém včerejším jednání zastupitelé města. Podpoří tak různorodé akce konané pro Českolipany. Fond zastupitelstva města slouží k podpoře celoročních aktivit i jednorázových akcí a projektů, které se svou jedinečností...
Novoborští dobrovolní hasiči oslaví 150 let velkolepou show
25. 5. 2017 Ve velkém stylu oslaví novoborští dobrovolní hasiči 150 let existence už v sobotu 27. května u Crystalexu. Na návštěvníky čeká přehlídka, ukázky techniky a zásahů jejich profesionálních kolegů a desítek dobrovolných hasičských sborů z Čech i zahraničí, policistů, záchranářů, vojáků nebo třeba i jízdní jednotky pražských strážníků. V bohatém programu nechybí hudba všech žánrů, tanec, ohňová show a ohňostroj.
Č. Lípa rozšíří možnost třídění bioodpadu do dalších lokalit
25. 5. 2017 Česká Lípa rozšíří od června možnost třídění biologicky rozložitelného odpadu do dalších dvou lokalit. Původně specializovaná firma svážela tento druh odpadu jen z okrajových částí města, loni se hnědé nádoby rozšířily i do centra města. Teď je budou moci nově používat i obyvatelé lokalit Stará Lada a Lužická ulice. ČTK o tom informovala mluvčí českolipské radnice Monika Bayerová.
O opravu zámku v Doksech nebyl zájem, soutěž se opakuje
24. 5. 2017 Doksy na Českolipsku znovu vypsaly soutěž na rekonstrukcí zámku, která si podle odhadů vyžádá 42 milionů korun bez DPH. Do minulého výběrového řízení se nikdo nepřihlásil. ČTK to řekla starostka města Eva Burešová (Starostové pro Liberecký kraj). Podle starostky město u stavebních firem zjišťovalo důvod nezájmu. "Uváděly, že je hodně zakázek a nestíhají. A mají i časové problémy připravovat nabídky," řekla Burešová.
Do nádob na bioodpad psí exkrementy a kosti nepatří
23. 5. 2017 Od začátku června bude zahájen svoz a likvidace bioodpadu v dalších dvou lokalitách, a to Stará Lada a Lužická ulice. Tím budou svozem bioodpadu pokryty další významné části České Lípy.
Skálu v Novém Boru chce správa silnic zabezpečit ještě letos
23. 5. 2017 Narušenou skálu nad silnicí u Nového Boru na Českolipsku chce Krajská správa silnic Libereckého kraje zabezpečit ještě letos, záležet ale bude na náročnosti sanace. To ukáže projektová dokumentace, která se zpracovává. ČTK to sdělil ředitel správy Jan Růžička. Od konce března, kdy se ze skály uvolnilo několik balvanů a spadlo na silnici, je provoz na příjezdu do města od Liberce omezen na polovinu vozovky a dopravu tam řídí semafory.
Českolipské děti se učí, aby dostaly průkaz cyklisty
20. 5. 2017 Stovky cyklistů už vychovalo Dětské dopravní hřiště v České Lípě. Pravidelně tu probíhá dopravní výchova pro žáky 4. tříd, kteří získávají „Průkaz cyklisty“. Městská policie Česká Lípa – oddělení prevence kriminality - pro děti organizuje další dlouhodobé projekty, např. „Míček Hopík ve městě“.
Motocyklisté v Libereckém kraji se opět učí bezpečně jezdit
18. 5. 2017 Motocyklisté v Libereckém kraji se znovu učí bezpečně jezdit. Letos se uskuteční deset kurzů Učme se přežít. Zájem je velký, většina kurzů je obsazena, zbývají poslední volná místa hlavně ve všední dny, řekl ČTK koordinátor bezpečnosti silničního provozu Libereckého kraje Jan Polák. Projekt vznikl v Libereckém kraji v roce 2010 a loni se rozšířil do dalších míst v České republice. Nejbližší kurz je v pátek 19. května na Autodromu v Sosnové.
Město Česká Lípa realizuje regeneraci sídliště Špičák
18. 5. 2017 Komplexní regenerace celého území je cílem investic, které budou směřovat do sídliště Špičák. Město tu plánuje navýšit parkovací místa. „Hlavním cílem veškerých úprav je oddělit pohyb chodců od dopravy a v rámci prostorových možností rozšířit parkovací místa, která tady obyvatelé zoufale postrádají. Nedostatek parkovacích míst výrazně ztěžuje i kvalitní zimní údržbu komunikací na sídlišti,“ říká místostarosta Juraj Raninec.
novější článkystarší články
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
květen
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).