reklama
Českolipsko
Nový Bor opravil zanedbaný hrob básníka Kaliny na Olšanech
23. 7. 2017 Do původní podoby se vrátil zpustlý a zanedbaný hrob básníka Josefa Jaroslava Kaliny na Olšanských hřbitovech v Praze. Zásluhu na tom má jeho rodiště - město Nový Bor na Českolipsku, které se loni na podzim rozhodlo u příležitosti 170. výročí básníkovy smrti hrob nechat...
Nová zastávka je u špičákovské školy a linka 208 se prodlouží
21. 7. 2017 Město Česká Lípa vychází vstříc školákům, kteří začnou dojíždět do Základní školy na Špičáku, a od září prodlužuje ranní trasu autobusové linky číslo 208. Od 1. září tak dojde k úpravě jízdního řádu českolipské městské hromadné dopravy u linky 208 z Vítkova, která obsluhuje také Dobranov, Žizníkov, Svárov, střed města - s konečnou zastávkou v ulici Antonína Sovy na Slovance.
Českolipská nemocnice už zahájila modernizaci dialýzy
20. 7. 2017 Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa zahájila modernizaci dialýzy. Oddělení už je zastaralé a modernizaci nutně potřebovalo, přestává stačit i kapacitně, proto se počítá s rozšířením. ČTK to řekl Pavel Marek, pověřený řízením nemocnice. Modernizace dialýzy je letos největší investiční akcí v nemocnici, zároveň se připravuje i projekt modernizace operačních sálů. Liberecký kraj, který je zřizovatelem, na to letos zařízení přispěl 40 miliony...
Sobotka s ministrem mluvil o zvýšení platů sester o 2.680 Kč
19. 7. 2017 Nemocnici s poliklinikou v České Lípě, krajské zdravotnické zařízení, dnes navštívil ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík. Prohlédl si provoz centrálního příjmu, lůžkové oddělení rehabilitace a ortopedicko-traumatologické oddělení. V rámci své návštěvy se sešel i se zaměstnanci nemocnice, kde hlavním tématem byla diskuze o navýšení platů zdravotních sester a investiční akce.
Z Dubé za finančního přispění kraje zmizí nebezpečný odpad
19. 7. 2017 V Dubé na Českolipsku odstraní Liberecký kraj nebezpečné odpady, zbytek financí nutných k celkové rekultivaci uhradí vlastník skladu. Rada kraje včera odsouhlasila Rozhodnutí o poskytnutí finančních prostředků ze Státního fondu životního prostředí ČR. Od státu kraj obdrží bezmála 2,2 mil. Kč.
V českolipské nemocnici přibude až 130 míst k parkování
18. 7. 2017 V českolipské nemocnici letos kapacita parkovišť stoupne o víc než čtvrtinu, přibude až 130 míst pro automobily. Nemocnice se také chystá parkování zpoplatnit. ČTK o tom informovala mluvčí nemocnice Kateřina Amrichová. Důvodem ke zpoplatnění je podle mluvčí snaha regulovat parkování, aby auta pacientů i návštěv zůstávala v areálu nemocnice jen po nezbytně nutnou dobu. "Nějaká doba pro parkování bude pro pacienty a návštěvníky i nadále zadarmo,"...
N. Bor dokončuje rekonstrukci smuteční síně na Lesním hřbitově
17. 7. 2017 Rekonstrukce smuteční síně na Lesním hřbitově v Novém Boru se blíží k závěru. Přestavbu sto let starého objektu za zhruba 9 milionů korun provázely komplikace, které termín dokončení posunuly o několik měsíců. Aktuálně město připravuje podmínky pronájmu smuteční síně. „Oslovili jsme znalce kvůli stanovení výše nájemného. Jakmile budeme mít posudek, vyhlásíme veřejnou soutěž, do níž mohou provozovatelé pohřebních služeb posílat své...
Stádo zubrů se rozrostlo o šest kusů dovezených z Polska
17. 7. 2017 Stádo zubrů evropských v Ralsku na Českolipsku se rozrostlo o dalších šest kusů, celkem tak obývá oboru už 33 těchto ohrožených přežvýkavců. Přírůstky pocházejí z Polska, jeden z nich se ale narodil až po příjezdu do Ralska. ČTK o tom informoval mluvčí Vojenských lesů a statků (VLS) Jan Sotona. VLS oboru v bývalém vojenském prostoru obhospodařuje.
Nefunkční tobogán ve Sportareálu vykompenzuje zlevněné vstupné
15. 7. 2017 Město Česká Lípa se rozhodlo, že do doby, než bude provedena technicky náročná oprava tobogánu ve Sportareálu, bude příspěvková organizace Sport jako kompenzaci za nefunkční atrakci účtovat od pátku 14. července návštěvníkům bazénu nižší vstupné.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Je to tragické, ale proč dávat černou kroniku k diskusi? Nemáte lepší...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
červenec
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).