reklama
Českolipsko
Sklárnou v Lindavě zněly bicí i netradiční skleněné nástroje
19. 11. 2017 Sklářskou hutí Ajeto Lasvit v Lindavě na Českolipsku zněly dnes bicí i netradiční skleněné nástroje, speciálně vyrobené pro unikátní Skleněnou symfonii. Do unikátního projektu inspirovaného Slety bubeníků se zapojila pětice špičkových muzikantů - Miloš Vacík, Tomáš...
V České Lípě zachraňují fasády Červeného domu
17. 11. 2017 V České Lípě začala druhá etapa oprav a restaurování poškozených sgrafitových fasád takzvaného Červeného domu, v němž má detašované pracoviště místní muzeum. Jde o jedinou dochovanou renesanční stavbu se sgrafitovou fasádou v Libereckém kraji. Pokud by se opravy neudělaly, nedaly by se už některé lovecké výjevy zachránit. Místy jsou odpadlé celé plochy, řekl novinářům ředitel muzea Zdeněk Vitáček. Druhá etapa bude stát 1,8 milionu korun a...
Česká Lípa využije pro opuštěné psy útulky v Kozlech a Děčíně
16. 11. 2017 Toulaví a opuštění psi nalezení na území města Česká Lípa budou odváženi do psího útulku v Kozlech, po jeho naplnění pak do městského útulku v Děčíně. Město uzavřelo objednávky s obecně prospěšnou společnosti Bona v Kozlech a se statutárním městem Děčín. Oba útulky fungují pod kontrolou Státní veterinární správy.
 Měření ukázalo, že nejhorší kvalita ovzduší v Č. Lípě je v centru
15. 11. 2017 Nejvíce škodlivé ovzduší v České Lípě je v centru města, kde se na tom negativně projevuje doprava a lokální topeniště. Vyplývá to ze zveřejněných výsledků měření, které prováděli vědci Státního zdravotního ústavu ČR spolu s hygieniky. Naměřené hodnoty ale nepřekročily povolené koncentrace, řekla novinářům ředitelka odboru obecné hygieny Krajské hygienické stanice v Liberci (KHS) Jana Loosová.
Nemocnice Česká Lípa pomůže s výukou zdravotnických oborů
14. 11. 2017 Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa chce pomoci s výukou ve dvou zdravotnických oborech, které hodlá příští rok ve městě otevřít Liberecký kraj. Budoucím sestrám a ošetřovatelům chce nemocnice nabídnout nejen praktickou výuku, ale například i stipendia, zajištění ubytování nebo některé benefity, které získávají zaměstnanci. ČTK to řekla mluvčí druhé největší nemocnice v kraji Kateřina Amrichová.
Česká Lípa zvažuje koupi vyhořelého Kounicova domu
14. 11. 2017 Česká Lípa zvažuje koupi vyhořelého Kounicova domu. Dva a půl roku po požáru památkově chráněný dům chátrá a hrozí, že další zima pro něj bude fatální. ČTK to řekla českolipská starostka Romana Žatecká. Měšťanský dům z 18. století patří Sdružení sportovních svazů České republiky, které po požáru nechalo udělat jen nutnou sanaci, opravu objektu ale nechystá. Stavební úřad už svazu jednu pokutu vyměřil a další, vyšší se podle Žatecké...
Nádraží v České Lípě patří k nejkrásnějším v republice
10. 11. 2017 Železniční stanice v České Lípě získala zvláštní ocenění v anketě „Nejkrásnější nádraží ČR 2017“, za zdařilou modernizaci stanice v souladu s aktuálními požadavky dopravy. Ocenění při slavnostním vyhlášení v Senátu ČR převzali starostka města Romana Žatecká a místostarosta Juraj Raninec.
Stavbu venkovního bazénu chce Č. Lípa zahájit ještě letos
10. 11. 2017 V České Lípě chtějí ještě letos zahájit výstavbu venkovního bazénu u Sportareálu. Město hledá dodavatele. Pokud vše dobře půjde, mohl by bazén první návštěvníky přivítat už příští rok v létě. Náklady na výstavbu venkovního bazénu s tobogánem a dalšími atrakcemi odhadli projektanti na 90 milionů korun včetně DPH. Radnice věří, že v soutěži by mohla stavba zlevnit. ČTK to řekla starostka Romana Žatecká (ČSSD).
Pro K. Šenov, Polevsko a Prysk platí zákaz vstupu do lesů
9. 11. 2017 Do konce ledna příštího roku platí zákaz vstupu do lesů v katastrálním území Kamenického Šenova, Polevska a Horního a Dolního Prysku. Důvodem je likvidace následků po vichřici Herwart a zajištění bezpečnosti osob a majetku. O zákazu rozhodl ve středu 8. listopadu vyhláškou odbor životního prostředí Městského úřadu Nový Bor.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Je to tragické, ale proč dávat černou kroniku k diskusi? Nemáte lepší...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
listopad
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).