reklama
Českolipsko
Užitím obušku na sběrače konopí policista zákon neporušil
15. 2. 2019 Liberecký odvolací soud potvrdil zprošťující rozsudek nad sedmatřicetiletým policistou Jiřím Stejskalem. V září 2015 na poli v Písečné u Dobranova použil teleskopický obušek vůči sběrači legálního technického konopí. Podle předsedy odvolacího senátu Františka...
Česká Lípa chce zviditelnit místní drobné podnikatele a živnostníky
15. 2. 2019 Podpořit a zviditelnit místní drobné podnikatele a živnostníky chce Město Česká Lípa. Českolipští radní proto na svém zasedání 5. února schválili záměr vyhlášení soutěže o „Českolipský výrobek roku 2019“. „Cílem projektu není jen pomoci místním podnikatelům, ale také upozornit veřejnost a turisty na zajímavé produkty, které místní lidé vyrábí,“ uvedl uvolněný radní Michal Prokop.
Českolipská starostka získá do své objemné sbírky další funkci
13. 2. 2019 Starostka Města Česká Lípa Ing. Jitka Volfová byla na zasedání zastupitelstva 30. ledna nominována do dozorčí rady českolipské nemocnice. K nominování svého zástupce do dozorčí rady nemocnice vyzval Českou Lípu Liberecký kraj jako vlastník nemocnice. Cílem je udržet těsné a dobré vztahy města a nemocnice jako krajské organizace a společné řešení problémů, které mohou při zajišťování služeb pro občany nastat.
Česká Lípa nechala zmodernizovat tři semafory za 1,8 mil. Kč
13. 2. 2019 Tři semafory v ulici Hrnčířská a ulici 5. května za celkem 1,8 mil. Kč nechalo koncem loňského roku město Česká Lípa modernizovat. Křižovatky 5.května – Svárovská (u autobusového nádraží), Hrnčířská - Bulharská (odbočka na vlakové nádraží) a Hrnčířská – Mánesova (k ZŠ Dr. M. Tyrše) jsou tak nově řízeny dynamicky. Pro řidiče, kteří byli zvyklí na letité zavedené intervaly a pořadí průjezdu, to však může představovat problém.
Českolipské muzeum získalo obraz ze zaniklého kostela
13. 2. 2019 Obraz sv. Vincence Ferrerského ze zaniklého farního kostela sv. Petra a Pavla chce letos pořídit Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě. Své sbírky plánuje rozšířit také o unikátní výtisk Máchova Máje, pozůstalost ruského legionáře Františka Kronďáka z Kamenického Šenova nebo o nové ukázky exotického hmyzu. Liberecký kraj přidá muzeu na akvizice 300.000 korun, řekla ČTK mluvčí Libereckého kraje Lenka Klimentová.
Mateřská škola uvolní prostory handicapovaným dětem
13. 2. 2019 Přesun jedné třídy mateřské školy v českolipské Jižní ulici z pavilonu E, který patří speciální škole, plánuje na letošní rok Město Česká Lípa. Po přestavbě se tak všechny třídy mateřské školy budou nacházet v sousední základní škole a uvolněné místo využije speciální škola pro výuku handicapovaných dětí. Zakázku na projektovou dokumentaci za 360 tisíc korun přidělili českolipští radní vítězné firmě na svém zasedání 5. února.
Č. Lípa chce urychleně zamezit chátrání Kounicova domu
12. 2. 2019 Kounicův dům, památkově chráněný objekt v centru České Lípy, by se měl v nejbližší době dočkat nejnutnějšího zabezpečení. Konkrétní opatření proti dalšímu chátrání této vzácné budovy bude mít na starosti firma PSD s.r.o. z Děčína, které českolipští radní na svém mimořádném jednání v pondělí 11. února přidělili veřejnou zakázku. Zabezpečovací práce vyjdou město na 7,706 mil. Kč.
Studium za branou věznice ukončí až dvě třetiny studentů
12. 2. 2019 Školské vzdělávací středisko ve Věznici Stráž pod Ralskem její vedení představilo náměstkovi hejtmana Libereckého kraje Petru Tulpovi. Zástupci kraje si prohlédli prostory pro vzdělávání odsouzených a viděli též výuku jak praktickou, tak teoretickou. V rámci Vězeňské služby ČR funguje střední odborné učiliště, ve kterém se mohou vzdělávat odsouzení. Tuto možnost mají ve tříletých oborech - obráběč kovů, strojírenské práce,...
Preparát karakala i vzácné knihy obohatí českolipské sbírky
11. 2. 2019 Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě i v letošním roce rozšíří svou sbírku o zajímavé předměty, Liberecký kraj mu přispěje 300 tisíc korun. Do Památníku Karla Hynka Máchy v Doksech plánují pořídit výtisk knihy Karla Hynka Máchy Máj. Jedná se o knihu, která byla vydaná v roce 2006 a obsahuje 9 unikátních rytin od Ernsta Lewingera. Kniha byla vydána v nákladu 25 signovaných výtisků.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Je to tragické, ale proč dávat černou kroniku k diskusi? Nemáte lepší...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
únor
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).