reklama
Českolipsko
Odměnou pro úspěšné žáky z České Lípy je let balonem
26. 9. 2017 Žákyně a žáci, kteří na základní škole dosahují nejen výborného prospěchu, ale navíc se úspěšně účastní vědomostních olympiád či jsou sportovně nadaní a kladně ovlivňují kolektiv i chod školy, poletí za odměnu horkovzdušným balónem.
V Novinách pod Ralskem spadla cessna, dva lidé zahynuli
26. 9. 2017 AKTUALIZOVÁNO: Při pádu malého dopravního letadla, k němuž došlo poblíž závodu Diama v Novinách pod Ralskem na Českolipsku, zemřeli dnes ráno dva lidé. Nikdo další v letadle nebyl, uvedli hasiči a záchranáři. Událost byla v 7:40 hodin nahlášena na operační středisko Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje.
Svátek svatého Václava slaví Lípa Musica již léta v Jezvé
25. 9. 2017 Druhý týden letošní Lípy Musicy nabídl trojici různorodých projektů. V pátek se v takřka vyprodaném Prysku představilo česko-německé duo Aurea s neobvyklým spojení zpěvu, tradičních dechových nástrojů a s hudbou středověkou i lidovou. Sobotní večer ve Stráži pod Ralskem nabídl setkání se špičkovou intepretací barokní hudby v podání vynikající pěvkyně Hany Blažíkové a souboru Collegium Marianum.
V České Lípě se podruhé poběží City Cross
24. 9. 2017 V sobotu, 30. září, Česká Lípa poběží. Město již druhým rokem pořádá závod City Cross Run & Walk (CCR&W), který je určený pro všechny bez rozdílu věku, pohlaví či kondice. „Poběží i ti, kteří běžet nemohou,“ říká starostka města Romana Žatecká a její slova potvrzuje účast handicapované závodnice Petry Hurtové, jež se v letošním roce stala mistryní republiky v handbiku. „Petra má jediný cíl – pokořit svůj loňský čas,“ dodává...
Sušárna chmele v Dubé přivítá mnoho zvědavých návštěvníků
22. 9. 2017 V obci Dubá na Českolipsku o minulém víkendu v rámci Dnů kulturního dědictví slavnostně otevřeli bývalou sušárnu chmele, která má za sebou první etapu oprav. Prohlídky dokončených obnovovacích prací se zúčastnila i krajská radní Květa Vinklátová. Liberecký kraj přispěl na rekonstrukci ojedinělé technické památky 1 milion korun.
Na oddělení LDN v České Lípe léčí opět pomocí canisterapie
22. 9. 2017 Oddělní lůžek následné péče opět zprostředkovává pro své klienty canisterapii. „Podstatou canisterapie je zajištění léčebného kontaktu, který je navazován mezi psem a člověkem,“ vysvětluje vrchní sestra Oddělní LDN Lenka Caklová. Canisterapie zde probíhá dvakrát měsíčně.
Kraj otevře v příštím roce v Č. Lípě dva zdravotnické obory
20. 9. 2017 Rada Libereckého kraje na svém včerejším zasedání schválila otevření střední zdravotnické školy v České Lípě. Od 1. září 2018 by tak zde mohli začít studovat první budoucí zdravotničtí asistenti a ošetřovatelé. Vznik zdravotnických oborů v České Lípě patří mezi dlouhodobě diskutované rozvojové záměry Libereckého kraje.
Česká Lípa na žádost občanů rozšíří kamerový systém
19. 9. 2017 Město Česká Lípa vychází vstříc požadavkům obyvatel i městské policie a v ulicích Komenského, Sluneční a Železničářská nově nainstaluje kamery. Cílem je, aby v dotčených ulicích nedocházelo k tak rozsáhlému ničení majetku zde bydlících občanů, ale i města, jako je tomu doposud.
Crystalex CZ investoval letos do modernizace téměř sto mil.Kč
18. 9. 2017 Bezmála sto milionů korun investovala letos sklářská společnost Crystalex CZ v Novém Boru na Českolipsku do modernizace výroby. Největší akcí byla generální oprava poslední vany, která ještě modernizací neprošla, a také dvou na ni navazujících výrobních linek. V posledních letech už firma do modernizace výrobního zařízení investovala více než 400 milionů korun, řekl ČTK ředitel sklárny Martin Kubát. I díky tomu se podle něj Crystalexu CZ daří v...
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Je to tragické, ale proč dávat černou kroniku k diskusi? Nemáte lepší...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
září
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).