reklama
Česká Lípa
Česká Lípa chce spolehlivou a efektivní hromadnou dopravu
28. 5. 2017 Tři možnosti řešení městské hromadné dopravy v České Lípě od 1. ledna 2019 diskutovali zastupitelé tuto středu na svém jednání. Podporu pro další rozpracování nakonec získala varianta vytvoření společného městského dopravního podniku se současným dopravcem a...
Exhejtman Skokan má nahradit exstarostku Moudrou v SVS
29. 4. 2017 Město Česká Lípa nominovalo svého zástupce do představenstva firmy Severočeská vodárenská společnost a.s., protože chce, aby zájmy občanů byly výrazně více hájeny. Zastupitelé města schválili Petra Skokana jako kandidáta na člena představenstva za Hanu Moudrou, které v červnu končí čtyřleté funkční období.
Stávka v českolipské MHD bude mít právní dohru, město chce uplatnit smluvní pokutu
7. 4. 2017 Autobusy městské hromadné dopravy v České Lípě včera nevyjely. Město tak bylo v ČR jedno z mála, kde byla stávkou ochromena MHD. Všichni řidiči společnosti BusLine, která dopravu ve městě zajišťuje, vstoupili do stávky. Dopravci se ještě dopoledne podařilo zajistit subdodavatele alespoň pro páteřní linky, odpoledne vyjely další autobusy, které zajistily přepravu lidí do průmyslové zóny. Za nezajištění objednané služby bude muset ale dopravce zaplatit...
Nemocnice v České Lípě zajistí většinu chirurgických operací
15. 3. 2017 Nemocnice s poliklinikou v České Lípě získala nejen nového primáře chirurgie, ale i lékařku, která se specializuje na mamologické operace. Nemocnice je tak znovu schopna zajistit nejen běžné chirurgické zákroky, ale i laparoskopické či mamologické operace. Jen pacienty, kteří budou vyžadovat náročnější operace, budou zdejší chirurgové odesílat do Krajské nemocnice v Liberci, se kterou úzce spolupracují. Novinářům to řekl nový primář českolipské...
Českolipská chirurgie obnovuje akutní i plánované operace
8. 3. 2017 AKTUALIZOVÁNO: Nemocnice s poliklinikou v České Lípě od čtvrtka obnoví plánované operace na chirurgii. Novináře o tom informovala mluvčí nemocnice Kateřina Amrichová. Provoz oddělení musela nemocnice omezit od poloviny února kvůli nedostatku lékařů, situaci se ale podařilo stabilizovat.
Českolipská chirurgie začne v březnu už zase fungovat naplno
27. 2. 2017 AKTUALIZOVÁNO: Nemocnice s poliklinikou v České Lípě obnoví už v příštím týdnu plánované operace. Kvůli chybějícím chirurgům je musela druhá největší nemocnice v Libereckém kraji v polovině února omezit. Od 9. března povede chirurgické oddělení nový primář Tomáš Verner, informoval dnes ČTK ředitel pro zdravotní obory Lubor Picmaus. Je to podle něj první praktický výsledek spolupráce s Krajskou nemocnicí Liberec.
Českolipská nemocnice má nové šéfy, jedním z nich je Marek
1. 2. 2017 Čtyřiadvacátého ledna skončil Jaroslav Kratochvíl v představenstvu českolipské nemocnice, včera přišel i o post ředitele. Byl orgány nemocnice odvolán a krajští zastupitelé se to dozvěděli v rámci debaty o krajském zdravotnictví. Na obou pozicích Kratochvíla nahradil Pavel Marek, bývalý šéf firmy Preciosa - Lustry. Marek je rovněž předsedou představenstva v liberecké Krajské nemocnici.
Česká Lípa má dávno schválený a nově i klikací rozpočet
23. 1. 2017 Získání moderního nástroje na zpracování ekonomických agend a evidence – to byl důvod pořízení nového ekonomického a informačního systému VERA pro potřeby Městského úřadu Česká Lípa. Jeho kladem je přehlednost a dohledatelnost veškerých údajů.
Za zakázané petardy hrozí v České Lípě pokuta až pět tisíc
30. 12. 2016 "Nechte si ty dělobuchy na silvestra!" Takové vzkazy čteme na sociálních sítích už alespoň dva týdny. V České Lípě má takový požadavek i zákonnou oporu. Podle vyhlášky číslo 1/2016 je v zastavěném území města zakázáno používání pyrotechniky s výjimkou silvestra od 14. hodiny do třetí hodiny Nového roku. Tedy pouhý půlden.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
P.S. A MOC se divím, že se toho dosud nikdo nechopil v Libereckém kraji....
Dlužno říci, že ty stavby v minulosti vznikly na základě požadavků EU...
Asi to je náhoda, ale ti dva Shreci pod sebou (Skokan, Korytář) jsou...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
květen
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).