reklama
Česká Lípa
Stávka řidičů MHD je zažehnána, své peníze ve výplatě dostali
26. 7. 2017 Stávka řidičů autobusů městské dopravy společnosti BusLine v České Lípě je zažehnána. Požadované prémie dostali. Pokud by přesto chtěli stávkovat za vyšší mzdy, bylo by to nezákonné. ČTK to řekl předseda místní odborové organizace BusLine Martin Machač. Stále...
Řidiči MHD v Č. Lípě o případné stávce rozhodnou po výplatě
12. 7. 2017 Řidiči společnosti BusLine, která zajišťuje městskou dopravu v České Lípě, o případném vyhlášení stávky rozhodnou po červencové výplatě. Požadují, aby na jejich mzdy šly všechny peníze, které firmě přidalo město. ČTK to řekl předseda místní odborové organizace BusLine Martin Machač. Město na zvýšení platů řidičů uvolnilo 3,6 milionu korun.
Řidiči MHD v České Lípě uvažují o další stávce kvůli mzdám
29. 6. 2017 Řidiči společnosti BusLine, která zajišťuje městskou dopravu v České Lípě, uvažují o další stávce kvůli mzdám. Naposledy stávkovali v dubnu, kdy prakticky ochromili veřejnou dopravu ve městě. Radnice mezi tím na jejich mzdy přidala další miliony korun. Teď je podle řidičů důvodem ke stávce neúspěšné vyjednávání o kolektivní smlouvě, které se stále nedaří uzavřít. ČTK to řekl předseda tamní odborové organizace BusLine Martin Machač.
Premiéra v České Lípě zajímal i osud Kounicova domu
4. 6. 2017 Na pravidelné návštěvě regionů 3. června navštívil předseda vlády také Českou Lípu. Tématem společného jednání byl obchvat města na silnici I/9, změny zákonů, investice, finanční podpora sportu jak ze strany státu tak i města, dotační programy vůbec, potřeba technicky zaměřených absolventů, péče o seniory a platy v sociálních službách.
 Česká Lípa přidá firmě BusLine 3,7 milionu Kč na mzdy řidičů
31. 5. 2017 Česká Lípa přidá dopravní společnosti BusLine 3,7 milionu korun na zvýšení mezd řidičů, což pro město bude znamenat zvýšení nákladů na veřejnou dopravu o více než deset procent na 38,7 milionu korun. Na mimořádném jednání o tom rozhodlo městské zastupitelstvo. BusLine, který od roku 2008 MHD v České Lípě zajišťuje, dostane za kilometr o 3,25 Kč víc. Cena je kompromisem, o kterém se dlouho vyjednávalo, firma původně žádala zvýšení ceny za...
Česká Lípa chce spolehlivou a efektivní hromadnou dopravu
28. 5. 2017 Tři možnosti řešení městské hromadné dopravy v České Lípě od 1. ledna 2019 diskutovali zastupitelé tuto středu na svém jednání. Podporu pro další rozpracování nakonec získala varianta vytvoření společného městského dopravního podniku se současným dopravcem a varianta výběru dodavatele z veřejné soutěže.
Exhejtman Skokan má nahradit exstarostku Moudrou v SVS
29. 4. 2017 Město Česká Lípa nominovalo svého zástupce do představenstva firmy Severočeská vodárenská společnost a.s., protože chce, aby zájmy občanů byly výrazně více hájeny. Zastupitelé města schválili Petra Skokana jako kandidáta na člena představenstva za Hanu Moudrou, které v červnu končí čtyřleté funkční období.
Stávka v českolipské MHD bude mít právní dohru, město chce uplatnit smluvní pokutu
7. 4. 2017 Autobusy městské hromadné dopravy v České Lípě včera nevyjely. Město tak bylo v ČR jedno z mála, kde byla stávkou ochromena MHD. Všichni řidiči společnosti BusLine, která dopravu ve městě zajišťuje, vstoupili do stávky. Dopravci se ještě dopoledne podařilo zajistit subdodavatele alespoň pro páteřní linky, odpoledne vyjely další autobusy, které zajistily přepravu lidí do průmyslové zóny. Za nezajištění objednané služby bude muset ale dopravce zaplatit...
Nemocnice v České Lípě zajistí většinu chirurgických operací
15. 3. 2017 Nemocnice s poliklinikou v České Lípě získala nejen nového primáře chirurgie, ale i lékařku, která se specializuje na mamologické operace. Nemocnice je tak znovu schopna zajistit nejen běžné chirurgické zákroky, ale i laparoskopické či mamologické operace. Jen pacienty, kteří budou vyžadovat náročnější operace, budou zdejší chirurgové odesílat do Krajské nemocnice v Liberci, se kterou úzce spolupracují. Novinářům to řekl nový primář českolipské...
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
To jsou kocouři. Zubatá pleš a madam
P.S. A MOC se divím, že se toho dosud nikdo nechopil v Libereckém kraji....
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
červenec
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).