reklama
Česká Lípa
Členem Hnutí ANO zůstal v České Lípě poslední zastupitel
21. 9. 2017 Hnutí ANO přišlo o další dva zastupitele v České Lípě. Oba vystoupili ze strany, ale mandát si nechali. Původně druhé nejsilnější straně v České Lípě tak v zastupitelstvu zbyl jediný člen, který je straník. Po Liberci a Semilech jde o další město v Libereckém kraji,...
V noci se v Zákupech tančilo jako za Marie Terezie
27. 8. 2017 Jako za Marie Terezie se v noci na neděli tančilo na zámku v Zákupech na Českolipsku. Mimořádné večerní prohlídky se v Zákupech uskutečnily v rámci programu Hradozámeckých nocí. Nevadilo ani, že zámek navzdory své velikosti nemá plesový sál. Zákupy ho ještě v renesanci měly, zrušily ho při přestavbě v období baroka, řekl ČTK zákupský kastelán Petr Weiss. A tak se dnes tančilo na nádvoří a v pokojích, kde mohli návštěvníci prostřednictvím...
Na demolice objektů v Ralsku bude potřeba 150 mil. Kč
18. 8. 2017 Na demolice zchátralých objektů v bývalém vojenském prostoru Ralsko na Českolipsku bude Liberecký kraj podle hrubých odhadů potřebovat 150 milionů korun. Už loni nechal kraj zbourat nebezpečné ruiny někdejšího kulturního domu, letos by měly jít k zemi i tři objekty bývalého generálního štábu. Na demolici má kraj v rozpočtu připraveno deset milionů. ČTK o tom informovala mluvčí krajského úřadu Markéta Žitná.
Stávka řidičů MHD je zažehnána, své peníze ve výplatě dostali
26. 7. 2017 Stávka řidičů autobusů městské dopravy společnosti BusLine v České Lípě je zažehnána. Požadované prémie dostali. Pokud by přesto chtěli stávkovat za vyšší mzdy, bylo by to nezákonné. ČTK to řekl předseda místní odborové organizace BusLine Martin Machač. Stále podle něj ale nebyla podepsána kolektivní smlouva, i když se odborářům podařilo vyjednat opětovné zvýšení příplatků za práci o víkendech a přesčas a za noční služby. Jednání budou...
Řidiči MHD v Č. Lípě o případné stávce rozhodnou po výplatě
12. 7. 2017 Řidiči společnosti BusLine, která zajišťuje městskou dopravu v České Lípě, o případném vyhlášení stávky rozhodnou po červencové výplatě. Požadují, aby na jejich mzdy šly všechny peníze, které firmě přidalo město. ČTK to řekl předseda místní odborové organizace BusLine Martin Machač. Město na zvýšení platů řidičů uvolnilo 3,6 milionu korun.
Řidiči MHD v České Lípě uvažují o další stávce kvůli mzdám
29. 6. 2017 Řidiči společnosti BusLine, která zajišťuje městskou dopravu v České Lípě, uvažují o další stávce kvůli mzdám. Naposledy stávkovali v dubnu, kdy prakticky ochromili veřejnou dopravu ve městě. Radnice mezi tím na jejich mzdy přidala další miliony korun. Teď je podle řidičů důvodem ke stávce neúspěšné vyjednávání o kolektivní smlouvě, které se stále nedaří uzavřít. ČTK to řekl předseda tamní odborové organizace BusLine Martin Machač.
Premiéra v České Lípě zajímal i osud Kounicova domu
4. 6. 2017 Na pravidelné návštěvě regionů 3. června navštívil předseda vlády také Českou Lípu. Tématem společného jednání byl obchvat města na silnici I/9, změny zákonů, investice, finanční podpora sportu jak ze strany státu tak i města, dotační programy vůbec, potřeba technicky zaměřených absolventů, péče o seniory a platy v sociálních službách.
 Česká Lípa přidá firmě BusLine 3,7 milionu Kč na mzdy řidičů
31. 5. 2017 Česká Lípa přidá dopravní společnosti BusLine 3,7 milionu korun na zvýšení mezd řidičů, což pro město bude znamenat zvýšení nákladů na veřejnou dopravu o více než deset procent na 38,7 milionu korun. Na mimořádném jednání o tom rozhodlo městské zastupitelstvo. BusLine, který od roku 2008 MHD v České Lípě zajišťuje, dostane za kilometr o 3,25 Kč víc. Cena je kompromisem, o kterém se dlouho vyjednávalo, firma původně žádala zvýšení ceny za...
Česká Lípa chce spolehlivou a efektivní hromadnou dopravu
28. 5. 2017 Tři možnosti řešení městské hromadné dopravy v České Lípě od 1. ledna 2019 diskutovali zastupitelé tuto středu na svém jednání. Podporu pro další rozpracování nakonec získala varianta vytvoření společného městského dopravního podniku se současným dopravcem a varianta výběru dodavatele z veřejné soutěže.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Zaplatit by to mělo Rusko a komunističtí pohrobci, kteří okupaci...
To jsou kocouři. Zubatá pleš a madam
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
září
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).